امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53153
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به نیمه 63 هزار واحد نزدیک شد و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به نیمه 63 هزار واحد نزدیک شد و افزایش 445 واحدی را تجربه کرد.

ارزش بازار نیز با افزایش قابل توجهی به مرز 310 هزار میلیارد تومان نزدیک شد و در حالی که ارزش معاملات امروز بورس تهران نیز به 340 میلیارد تومان رسید.

امروز تمام شاخص‌های منتخب بازار روند مثبتی را طی کردند به طوری که شاخص صنعت با 502 واحد، 50 شرکت فعال‌تر با 5 واحد، آزاد شناور با 267 واحد، 30 شرکت بزرگ با 8 واحد، بازار اول و دوم به ترتیب با 255 و 1257 واحد به کار خود پایان دادند.

شرکت‌هایی همچون ایران‌یاساتایرورابر، خدمات انفورماتیک، سرمایه‌گذاری توکافولاد، سیمان خاش، توریستی و آبادگران، کارت اعتباری ایران کیش و کارتن ایران بیشترین افزایش قیمت و در مقابل نورد آلومینیوم، شیمی‌دارویی داروپخش، پارس سوئیچ، لنت ترمز ایران، سایپا آذین، حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج‌فارس و کاشی اصفهان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

شرکت‌هایی همچون کشتیرانی، هلدینگ فارس، تایدواتر خاورمیانه، گسترش نفت و گاز پارسیان، سیمان پارس خوزستان و توکافولاد بیشترین تقاضای بازار را به خود اختصاص دادند اما بیمه دانا، قند اصفهان، گروه بهمن، سایپا، نیروترانس، پست‌بانک و پارس خودرو مورد عرضه قرار گرفتند.

همچنین شرکت‌های حاضر در بازارهای فرابورس به دنبال رشد بورس تهران با اقبال خوب سهامداران مواجه شدند و شاخص آیفکس با افزایش 5 واحدی به 691 واحد رسید.

در فرابورس ایران شرکت‌هایی همچون زرین معدن آسیا، داروسازی تولید دارو، بیمه سامان، سیمان لاره‌سبزوار، امتیاز تسهیلات مسکن مرداد ماه 90، سبحان دارو، داروسازی فارابی، پارس دارو، داروسازی ابوریحان و گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان بیشترین افزایش قیمت را داشتند اما در مقابل امتیاز تسهیلات مسکن اکثر ماه‌ها با کاهش قیمت معامله شدند.

برترین تقاضای بازار به شرکت‌هایی همچون داروسازی تولید دارو، زرین معدن آسیا، بیمه سامان و بیمه پاسارگاد اختصاص داشت اما در مقابل پالایش نفت لاوان، صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، افرانت، پتروشیمی خراسان و پتروشیمی مارون مورد عرضه قرار گرفتند.

یادآور می‌شود، صندوق قابل معامله آرمان سپهر آیندگان با نوع مختلف از امروز به معامله‌گرانی که در روند پذیره‌نویسی‌ ثبت‌نام کرده‌اند اختصاص یافته و قرار است در اولین روز هفته آینده و همزمان با سالگرد تأسیس فرابورس روی تابلوی ای‌تی‌اف معامله شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار