امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53179
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، جلسه کارگروه دبیرخانه کنگره رهبران ادیان سنتی جهان روز گذشته (2 مهر) از ساعت 10 صبح به وقت محلی در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، جلسه کارگروه دبیرخانه کنگره رهبران ادیان سنتی جهان روز گذشته (2 مهر) از ساعت 10 صبح به وقت محلی در آستانه پایتخت جمهوری قزاقستان آغاز به کار کرد.

این نشست که با شرکت نمایندگانی از جامعه مسلمانان، مسیحیان، بودائیان از کشورهای قزاقستان، روسیه، ایران، واتیکان، کره، پاکستان و عربستان همراه بود از صبح روز گذشته تا ساعت 18 ادامه داشت. دستور کار این کارگروه تهیه پیش‌نویس و ارائه موضوعاتی برای کنگره جهانی که در روز چهارشنبه 3 مهرماه برگزار خواهد شد، می‌باشد.

مفهوم، تنوع و ابعاد ادیان و فرهنگ، رابطه بین تحمل‌پذیری و بسط ادیان و تنوع فرهنگی و همچنین نقش ادیان و تنوع فرهنگی در صلح جهانی از جمله موضوعات اصلی دستور جلسات کارگروه این دبیرخانه بود.

«حلمی» که به نمایندگی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشورمان در این جلسات شرکت کرده بود، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و در تنظیم سند پیشنهادی به اجلاس بین‌المللی نشست کنگره ادیان که روز چهارشنبه (2 مهر) تشکیل خواهد شد، مشارکت کرد.

در ضمن، «محمد خرمشاد» رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان رئیس هیئت ایرانی و «خسرو پناه» رئیس انجمن حکمت و فلسفه کشورمان صبح روز چهارشنبه وارد آستانه خواهند شد تا به نمایندگی از سوی جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس بین‌المللی که به ریاست «غیرت مامی» رئیس مجلس سنای جمهوری قزاقستان تشکیل خواهد شد، شرکت کند.

«خرمشاد» در نشست صبح و «خسرو پناه» که در نوبت بعدازظهر سخنرانی خواهند داشت، نقطه نظرات خود در مورد گفت‌وگوی ادیان، تنوع فرهنگی و همگرایی دینی را به نمایندگی از سوی جمهوری اسلامی ایران بیان خواهند کرد.

دبیرخانه کنگره رهبران ادیان سنتی جهان امسال دهمین سال تأسیس خود را با ویژه برنامه‌هایی جشن خواهد گرفت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها