امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53183
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 111
به گزارش فارس و به نقل از اطلاعیه «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» که یک نسخه از آن در اختیار فارس قرار گرفته، آمده است: علمای دینی 20 کشور اسلامی شرکت ...

به گزارش فارس و به نقل از اطلاعیه «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» که یک نسخه از آن در اختیار فارس قرار گرفته، آمده است: علمای دینی 20 کشور اسلامی شرکت کننده در اجلاس اسلام از پایان کنفرانس «اسلام و صلح» در کابل با حامد کرزی رییس جمهور افغانستان دیدار کردند.

اطلاعیه افزوده است که هدف از برگزاری این کنفرانس دستیابی به راهکار صلح سراسری و مذاکره با طرفین درگیر در افغانستان خوانده شده است.

در این کنفرانس یک روزه، ضمن بررسی راه‌های صلح، حملات انتحاری و قتل مردم بی گناه در افغانستان توسط علمای اشتراک کننده حرام خوانده شد.

در پایان این کنفرانس، شخصیت‌های مطرح دینی از کشورهایی مانند ایران، مصر، هند، اندونزی، عراق، کویت، پاکستان، عربستان سعودی، تاجیکستان، آمریکا، قزاقستان، ترکیه، سودان و کویت با حامد کرزی در کاخ ریاست جمهوری این کشور دیدار کردند.

حامد کرزی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور شخصیت‌های دینی در کنفرانس اسلامی تصیم نهایی کنفرانس را مورد قبول دانست و اظهار داشت: با کمال تأسف، هر 2 طرف جنگ، قاتلان و قربانیان، ادعای مسلمانی دارند و این موضوع زمینه را برای مداخله خارجی فراهم می‌کند.

به اعتقاد رئیس جمهور افغانستان، تلاش‌های علما در هر کشور اسلامی نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت.

در پایان این مراسم، حامد کرزی از همه شرکت‌کنندگان تشکر و قدردانی کرد.

نشست علمای جهان اسلام تحت عنوان کنفرانس (اسلام و صلح) روز گذشته در کابل برگزار شد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار