امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53188
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیئت اعزامی هنرمندان کره‌ای که از روز شنبه 25 شهریور به تهران آمدند، پروژه خود را با عنوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیئت اعزامی هنرمندان کره‌ای که از روز شنبه 25 شهریور به تهران آمدند، پروژه خود را با عنوان «دوستی با مردم تهران» با برگزاری نشست تخصصی و ارائه گزارش از دست‌آوردهای هنری خود در طول این سفر به پایان رساندند.

در این پروژه پروفسور «جی-هی-کیم» استاد دانشگاه هنر سئول و نویسنده کتاب‌های کودکان، نماینده هنرمندان کره‌ای و مسئول گروه اعزامی به ایران بود.

وی به همراه دستیار هنری گروه، «کوم – سوک کیم» که در طول این برنامه تمامی این هنرمندان را در خلق آثارشان کمک می‌کرد و «هانگ – بین کیم» مجسمه ساز محیطی،‌  «سانگ یونگ‌چو» هنرمند هنر مدرن، «ها ا سووک یونگ» مجسمه ساز و کارشناس فرهنگ آسیایی و «بورام یی» هنرمند عرصه تئاتر،  اعضای این گروه بودند.

در نشست این نشست مسعود ناصری، رییس موسسه فرهنگی- هنری صبا به تشریح این پروژه و دیگر برنامه‌های فرهنگی - هنری با حضور هنرمندان سایر کشورها پرداخت و  اظهار داشت: «برنامه‌هایی که طی این مدت توسط هنرمندان کره‌ای در فرهنگستان هنر برگزار شد، پروژه‌ای است که از سه سال پیش آغاز شد. نخستین برنامه‌های مشترک با همکاری یونسکو و هنرمندان کره به انجام رسید و تیمی به شهر ماسوله اعزام شدند که در آنجا با همکاری هنرمندان ایران به خلق آثار مشترک انجامید که ایده برگزاری برنامه‌های دیگر را نیز ایجاد کرد.»

وی در همین زمینه ادامه داد:«پس از آن موسسه «آرکو» از کره جنوبی با همکاری فرهنگستان هنر تفاهم‌نامه همکاری  امضا کرد و هیات دیگری از هنرمندان کره‌ای را به ایران اعزام کرد که طی آن  پروژه‌ای باعنوان «سوغات از فرودگاه گوانگ‌جو تا فرودگاه امام خمینی»اجرا شد.

ناصری افزود: « در این پروژه نیز هنرمندان دیگری به ایران اعزام شدند و در این مدت برنامه‌های مختلفی را در رواق هنر انجام دادند و هم اکنون نیز با ارائه توضیحاتی دست‌‌ آوردهای خود از این سفر را تشریح خواهند کرد.»

رییس موسسه صبا در باره دیگر برنامه‌های هنری مشترک با کشورهای آلمان، افغانستان، تاجیکستان، ارمنستان اشاره کرد و تصریح کرد:« هدف ما ایجاد تعامل میان هنرمندان ایران با سایر کشورهای دنیا، به  خصوص هنرمندان آسیای شرقی است و علاقه‌مندیم این برنامه‌ها را ادامه دهیم.»

سپس هر یک از هنرمندان کره‌ای گزارشی ازاجراهای خود ارائه کردند. در پایان نیز کره‌ای ها با غذاهای کره‌ای از میهمانان ایرانی پذیرایی کردند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها