امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53189
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 33
عبدالعلی تاجی معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

عبدالعلی تاجی معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در گذشته بخش‌نامه‌ای از سوی معاونت توسعه صادر شد که در حال حاضر آقای عسگری آزاد آن را اصلاح کرد.

وی افزود: این بخشنامه که در زمان آقای فروزنده صادر شده بود، مبنایش مصوبه کارگروه مقابله با حالت اضطراری آلودگی هوا بود.

تاجی ادامه داد: اخیرا استاندار تهران که رئیس کارگروه مذکور نیز است، ساعت کار کارکنان دولت را بر مبنای ماده 87 قانون مدیریت به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ کرد؛ یعنی استاندار ضمن اینکه ساعت را به حالت مبتنی بر ساعت کار مقرر در قانون مدیریت برگرداند، اعلام کرد فعلا حالت اضطرار در آلودگی هوا وجود ندارد.

معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت اظهار داشت: بخشنامه‌ای که از معاونت ما صادر شده بحث‌اش کار کردن 44 ساعت در هفته است و فرقی هم نمی‌کند که دستگاه‌ها ملی، استانی یا ستادی باشند و همه مکلفند بر اساس ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری عمل کنند.

وی گفت: البته ممکن است یک دستگاه بگوید که شروع کارش 8 صبح و پایان کارش 16:45است و یا دستگاه دیگر ساعت کارش را زودتر شروع کند که البته در این رابطه مشکلی وجود ندارد.

تاجی در رابطه با ارائه خدماتی همچون سرویس ایاب و ذهاب و ناهار برای کارمندان اضافه کرد: ساعت کار کارمندان اضافه نشده بلکه به حالت سابق برگشته؛ بر اساس ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری در تهران و در ستاد دستگاه‌ها در پنج روز هفته و در استان‌ها در 6 روز وقت کاری تنظیم می‌شود، لذا اگر استان‌ها کارشان 8 صبح تا 4 بعد‌ازظهر و پنجشنبه‌ها از 8 تا 12 باشد 44 ساعت تکمیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: البته برای ناهار و سرویس کارمندان باید تمهیداتی اندیشیده شود، ولی این مسائل مرتبط با معاونت توسعه نیست و حتما دستگاه‌های استانی و ملی برای کارکنانی که از 8 تا 4 بعد از ظهر کار می‌کنند تمهیدات رفاهی می‌اندیشند.

تاجی گفت: کارمندان از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر کار کنند، حداقل کار این است که باید امکاناتی فراهم شود، تا افراد غذایشان را صرف کنند ولو اینکه غذایشان را از منزل بیاورند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار