امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53209
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، یک کارشناس وزارت آموزش و پرورش قرقیزستان تأکید کرد که در این کشور هرگز پوشیدن روسری ممنوع نبوده است و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، یک کارشناس وزارت آموزش و پرورش قرقیزستان تأکید کرد که در این کشور هرگز پوشیدن روسری ممنوع نبوده است و در حال حاضر دختران می‌توانند با پوشیدن روسری به مدرسه بروند.

به نقل از پایگاه خبری «توشتوک» در قرقیزستان، وی در عین حال تصریح کرد که «در قرقیزستان مردم دارای اعتقادات مذهبی مختلفی هستند و آنها ممکن است از این مسئله خشمگین شوند که چرا کودکان آنان نمی‌توانند با لباس مذهبی خود به مدرسه بروند و حال آن که دختران مسلمان می‌توانند.»

در این رابطه «ملیس‌بیک میرزاحمداف» شهردار شهر «اوش» به دانش‌آموزان دختر اجازه داد که در مدارس این شهر با حجاب باشند.

وی در مورد این تصمیم توضیح داد که در قرقیزستان هیچ قانونی در مورد لباس فرم یکسان در مدارس وجود ندارد که مانع پوشیدن حجاب در این مراکز شود.

با این حال، شهردار پایتخت جنوبی قرقیزستان این مسئله را در نظر نگرفته است که در این زمینه در این کشور یک بخش‌نامه دولتی که در تاریخ 12 سپتامبر سال 2011 به تصویب رسیده است، وجود دارد.

در این حکم ذکر شده است که «شرکت‌کنندگان در روند آموزشی (معلمان، دانش‌آموزان و والدین ) موظف هستند که الزامات و منشور مدرسه را که توسط حکومت قرقیزستان تصویب شده است، اجرا کنند».

به نوبه خود، رعایت منشور مدرسه یک پیش‌نیاز برای دانش‌آموزان می‌باشد که در آن تشریح شده باید لباس پوشیدن آنان به گونه‌ای باشد که در قسمت بالا رنگ سفید و در قسمت پایین رنگ مشکی باشد.

این مسئله در حالی است که تاکنون در کمیسیون دولتی در امور مذهبی قرقیزستان به طور رسمی 2330 سازمان مذهبی ثبت‌نام شده است که از این تعداد تنها 1990 سازمان مربوط به مسلمانان است و سایر سازمان‌های مذهبی در این کشور مشغول تبلیغ طیف گسترده‌ای از آموزه‌های دینی سایر ادیان هستند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها