امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53217
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاهین صیادی کارگردان ایرانی الاصل مقیم کانادا همراه با بازیگران کانادایی تئاتر «شطرنج با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاهین صیادی کارگردان ایرانی الاصل مقیم کانادا همراه با بازیگران کانادایی تئاتر «شطرنج با ماشین قیامت» بر اساس رمان معروف حبیب احمدزاده در ایام جشنواره تئاتر فجر مهمان ایرانی‌ها خواهند بود.

شاهین صیادی کارگردان تئاتر «شطرنج با ماشین قیامت» فرزند شهید علی صیادی است. این شهید از پیشکسوتان تئاتر آبادان بوده و در اوایل جنگ به شهادت رسیده‌است. حالا فرزند او قصد دارد با اجرای این تئاتر صدای مردم آبادان را به گوش جهانیان برساند.

به همین منظور شاهین صیادی به همراه گروهش این تئاتر را ابتدا در شهرهای آبادان، تهران و سپس هالیفاکس کانادا برای عموم به نمایش خواهد گذاشت.

این کارگردان ایرانی در اولین روز هفته دفاع مقدس انگیزه خود را از روی صحنه بردن یک متن جنگی ایرانی برای مخاطبان کانادایی نوشت:

«33 سال پیش، یه روز اول مدرسه، صدام به شهر ما، آبادان، حمله کردو خیلی‌ها رو کشت. یکیشونم بابای من.یک تهاجم بی‌مفهوم. خب من بزرگ بودم، ولی خیلی‌ها بچه‌ها شون رو از دست دادن، مادراشون، همسراشون... حالا ما میخواهیم بعد از این همه سال، یه داستان ضد اون  تهاجم و درباره اون روزها رو توی آبادان به نمایش بزاریم.»

«شطرنج با ماشین قیامت» رمانی نوشته «حبیب احمدزاده» است که تا کنون به چاپ بیستم رسیده‌است. این کتاب همچنین به زبان انگلیسی ترجمه شده و توسط انتشارات مزدا در ایالات متحده منتشر شده‌است.

تعدادی از عکس‌های این تئاتر در ذیل می‌آید؛
 


 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها