امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53235
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیئت پارلمانی ایرن در دیدار با رئیس مجلس جمهوری آذربایجان پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیئت پارلمانی ایرن در دیدار با رئیس مجلس جمهوری آذربایجان پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را تقدیم وی کرد.

در دیدار هیئت پارلمانی ایران به ریاست جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با «اوکتای اسداف» رئیس مجلس ملی آذربایجان بر گسترش همکاری‌های دو کشور، تبادل هیئت‌های پارلمانی و همکاری در اتحادیه بین‌المجالس اسلامی تأکید شد.

هیئت پارلمانی ایران با تأکید بر حمایت ایران از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان، اعلام کرد تهران آمادگی دارد با استفاده از پتانسیل‌های منطقه‌ای خود برای حل مناقشه قره‌باغ کمک کند.

«اوکتای اسداف» نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم خود به لاریجانی رئیس مجلس از حمایت‌های تهران از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان قدردانی کرد.

وی با اشاره به انتخابات پرشور ریاست جمهوری در ایران و همچنین حضورش در مراسم تحلیف روحانی، گفت: ایران نقش و اراده جدی برای حفط و تقویت امنیت در منطقه دارد.

هیئت پارلمانی کشورمان همچنین در دیدار جداگانه با اعضای گروه دوستی-پارلمانی جمهوری آذربایجان و ایران بر تقویت مناسبات پارلمانی تأکید کردند.

در این دیدار اعلام شد اعضای گروه دوستی-پارلمانی آذربایجان و ایران نوامبر آتی به تهران سفر خواهند کرد.

هیئت پارلمانی ایران در دیدار با «علی احمداف» دبیر اجرایی حزب حاکم ینی آذربایجان (آذربایجان نوین) بر اهمیت همکاری احزاب دوکشور از جمله در کنفرانس احزاب آسیا تأکید کرد.

هیئت پارلمانی ایران در این دیدار با آرزوی برگزاری انتخابات پرشور و دموکراتیک در جمهوری آذربایجان، ابراز امیدواری کرد پس از برگزاری انتخابات، رئیس حزب حاکم جمهوری آذربایجان به ایران سفر کند.

جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در این دیدار به مناقشه قره‌باغ اشاره و تصریح کرد: ما از همان ابتدا به نقش‌آفرینی گروه مینسک به سرپرستی آمریکا، فرانسه و روسیه برای حل مناقشه قره‌باغ خوشبین نبودیم، چون ساختار این گروه برای حل مناقشه مناسب نیست و برخی از اعضای آن اساساً دنبال حل مناقشه قره‌باغ نیستند.

هیئت سه نفره پارلمانی ایران به ریاست جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عصر روز دوشنبه وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها