امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53262
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نهاجا، امیر سیدرضا پردیس مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا در مراسم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نهاجا، امیر سیدرضا پردیس مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا در مراسم گرامیداشت خلبانان عملیات 140 فروندی کمان 99 که امروز در پایگاه شهید لشگری برگزار شد، ضمن دعوت از پیشکسوتان و آزادگان نیروی هوایی به ثبت خاطراتشان اظهار داشت: این خاطرات گنجینه‌هایی است که برای نسل جوان باقی خواهد ماند.
وی در ادامه بیان کرد: امروزه کشورهای غربی با طرح مسئله اسلام‌هراسی تبلیغاتی به مراتب گسترده‌تر را نسبت به رژیم شوروی سابق علیه ایران و انقلاب اسلامی کلید زدند که این امر نشان‌دهنده جایگاه رفیع ملت ایران است.
پردیس اظهار داشت: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران از زمان بیعت خود با امام در 19 بهمن 57 تا آخرین روز دفاع مقدس، قهرمانانه و با وجود تمام کمبودها در غربت جنگید و از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کرد.
مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا افزود: آمریکا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به کمک ایران و عربستان سعودی طرح چکش تعادل را برنامه‌ریزی کرده بود که در آن منافع مالی آمریکا از طریق عربستان و منافع نظامی این کشور از طریق ایران در منطقه پیگیری می‌شد، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با ایجاد خلأ قدرت در منطقه، تلاش‌های آمریکا برای اختلاف افکنی قومی مذهبی در ایران و تحریک اقوام ایرانی به فعالیت علیه نظام آغاز شد.
وی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام(ره) و شکست مفتضحانه آمریکا در ماجرای طبس، افزود: وقتی هیچکدام از توطئه‌های آمریکا برای ضربه‌ زدن به انقلاب به نتیجه نرسید، این کشور ناچار به تحریک عراق برای تهاجم نظامی به ایران شد.
امیر پردیس با برشمردن برخی از دلایل عمده تهاجم نظامی عراق به ایران، گفت: صدام فردی قدرت‌طلب بود که آرزوی جانشینی جمال عبدالناصر به عنوان رهبر جهان عرب را در دل داشت و به همین دلیل تلاش گسترده‌ای در راستای القای جنگی عربی ایرانی به رسانه‌های جهانی کرد.
مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: نگرانی صدام از وجود بیش از 60 درصد شیعه در عراق و امکان تأثیرپذیری این عده، در تهاجم نظامی وی به ایران موثر بود.
وی با ذکر جزئیاتی از عملیات 140 فروندی کمان 99 گفت: این عملیات باعث تحیر جهانیان و دشمن شد، چرا که تصور صدام بر این بود که نیروی هوایی ایران توانایی پاسخگویی به این تهاجم را ندارد و ارتش عراق می‌تواند طی سه روز بخش قابل توجهی از ایران را تصاحب کند.
پردیس تاکید کرد: اما نیروی هوایی با افزودن بعد ارتفاع به صحنه نبرد، معادلات جنگ را تغییر داده و ارتش عراق را زمین‌گیر کرد و در غیر این‌صورت امکان داشت که پیش‌بینی سه روزه صدام محقق شود.
مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا در پایان با تاکید بر دندان‌شکن بودن پاسخ نیروی هوایی به تجاوز دشمن بعثی خاطرنشان کرد: امروزه کشور ما به فضل رشادت‌های رزمندگان ایران در تمام قوا در سطح جهانی حرف برای گفتن دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها