امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53276
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۰
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس مطالعاتی که آکادمی انگلیسی متخصص در زمینه دفاع تحت عنوان آی اچ اس جینز ارائه و روزنامه دیلی تلگراف بخش‌هایی از آن را ...

به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس مطالعاتی که آکادمی انگلیسی متخصص در زمینه دفاع تحت عنوان آی اچ اس جینز ارائه و روزنامه دیلی تلگراف بخش‌هایی از آن را منتشر کرده است، بیش از شش هزار اردنی در ماههای اخیر به گروه های مسلح در سوریه پیوسته‌اند که از این میان 285 نفر از آنها کشته شده‌اند و تعداد 120 نفر از آنها نیز مفقود هستند.

این بررسی با اعلام اینکه عناصر افراط گرای مسلح نیمی از تروریست‌ها در سوریه را تشکیل می‌دهند، تاکید کرد که عناصر مسلحی که علیه ارتش عربی سوریه وارد جنگ شده‌اند، بالغ بر 100 هزار تروریست هستند که در میان حدود هزار گروه مسلح تقسیم شده‌اند، این عناصر از 83 کشور به سوریه آمده‌اند که در میان آنها تابعیت داران کشورهای عربی غیر از جیبوتی در آن حضور دارند.

بر اساس ارزیابی‌های کارشناسان این مرکز مطالعاتی که گزارش خود را بر اساس مصاحبه با اعضای گروه‌های مخالف و داده‌های اطلاعاتی به دست آورده‌اند، ده هزار نفر از این عناصر از اعضای گروه‌های مرتبط با القاعده هستند و بین 30 تا 35 هزار نفر دیگر نیز از اسلامگراهایی هستند که در میان گروه‌های مسلح افراطی حضور دارند.

چارلز لیستر که مسئولیت نظارت بر این تحقیقات را بر عهده دارد، تاکید کرد که ایده فرماندهی معارضان از سوی گروه‌های لائیک قابل اثبات نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها