امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53279
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد دوست‌محمدی دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد دوست‌محمدی دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین در نشست خبری که در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برگزار شد، اظهار داشت: یکی از تحولات مهمی که در سال‌های اخیر در منطقه رخ داده پیدایش موج قدرتمند و شکننده بیداری اسلامی در منطقه است.
وی با اشاره به پیدایش انقلاب اسلامی در سه دهه گذشته و تأثیرات آن در معادلات بین‌المللی، گفت: انقلاب اسلامی آرایش صحنه را در منطقه تغییر داد و بعد از گذشت 30 سال تبدیل به الگویی برای ملت‌های منطقه شد.
دوست‌محمدی تأکید کرد: امروز هیچ مسئله‌ای در خاورمیانه مانند سوریه، لبنان، عراق و افغانستان بدون حضور ایران حل نمی‌شود.
دبیر کمیته علمی همایش ادامه داد: تا کنون 6 همایش بیداری اسلامی در ایران برگزار شده است و ایران الگوی بیداری اسلامی است.
دوست محمدی با بیان اینکه امام (ره) 30 سال پیش بیداری اسلامی را پیش‌بینی کرده بودند، اظهار داشت: برای بررسی نقش علمی ایران در بیداری اسلامی این همایش بین‌المللی برگزار می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه بیداری اسلامی توسط مردم و بسیج مردمی پیروز خواهد شد، اعلام کرد: روحیه مبارزه‌جویی و شرکت مردم برای تحول و ایجاد ساختار جدید در جهان منتشر شده و به غرب و آمریکا نیز رسیده است.
دوست‌محمدی افزود: امروز جنبش وال‌استریت به یک معضل بزرگ برای آمریکا تبدیل شده که آنها مجبور شدند دولت پلیسی را سرکار بیاورند و این یعنی جنبش بیداری اسلامی به آمریکا نیز رسیده است.
دبیر کمیته علمی همایش خاطرنشان کرد: این همایش با حضور اساتید برتر دانشگاه‌های کشور و اساتید خارجی برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: تبیین مفهوم بسیج، بسیجی و مستضعف در جهان، تبیین نقش و کارایی بسیج به عنوان الگوی کارآمد برای مستضعفان جهان و تعریف جدیدی از بسیج به زبان‌های مختلف از جمله اهداف برگزاری این همایش است.
دوست‌محمدی ادامه داد: بسیج مردمی نقش بسزایی در بیداری اسلامی دارد و همین پیاده کردن بسیج مردمی در سوریه باعث نجات این کشور شده است.
وی در پایان با اشاره به محورهای این همایش گفت: بیداری اسلامی؛ مفهوم‌شناسی و مبانی نظری، بیداری اسلامی؛ آسیب‌شناسی و آینده‌پژوهی، تفکر بسیجی؛ الگوی بیداری اسلامی، بیداری اسلامی، بسیج و نظام‌سازی، بیداری اسلامی و فقه حکومتی مذاهب اسلامی، نظام سلطه و بیداری اسلامی، بیداری اسلامی و تحولات راهبردی منطقه و بیداری اسلامی؛ مطالعات موردی از محورهای این همایش است.
در ادامه این نشست، صاحب صادقی رئیس کمیته اجرایی همایش نیز اظهار داشت: مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان مهرماه تمدید شده و همچنین مهلت ارسال کامل مقالات 15 آذرماه است.
وی اظهار داشت: این همایش 24 و 25 دیماه برگزار می‌شود و مقالاتی که در این همایش پذیرفته شود در مجلات علمی-پژوهشی چاپ می‌شود.
صادقی همچنین اعلام کرد که در کنار این همایش نمایشگاه بیداری اسلامی و کارگاه‌های آموزشی برپا خواهد شد. 
احمد اسفندیاری معاون بین‌‌الملل بسیج و دبیر همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین نیز در این نشست خبری با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس برای جمهوری اسلامی ایران به تفکر بسیجی اشاره و گفت: ایجاد بیداری اسلامی و شکل‌گیری تفکر بسیجی یکی از مهمترین دستاوردهای دفاع مقدس است.
معاون بین‌‌الملل بسیج با اشاره به اهداف رژیم صدام از حمله به جمهوری اسلامی افزود: جدای از انگیزه‌های شخصی خود صدام، قدرت‌های منطقه و جهانی در این جنگ پشتیبان رژیم عراق بودند و در جنگ ما دو ابرقدرت که در دوران جنگ سرد به سر می‌بردند با یکدیگر متحد شده و از عراق حمایت می‌کردند.
اسفندیاری یکی از دستاوردهای جنگ را تغییر معادله غرب آسیا به نفع جمهوری اسلامی عنوان و تصریح کرد: تقاضای مذاکره از سوی غرب که امروز به صورت گسترده مطرح می‌شود یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس است.
وی تثبیت جمهوری اسلامی را ثمره مهم دیگر دفاع مقدس خواند و اظهار داشت: اگر این دفاع مقدس نبود قطعا آمریکا در سال 2003 به جای حمله به عراق به ایران حمله می‌کرد.
دبیر همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین ارائه شیوه‌های مبارزه با ستمگران، تحت تأثیر قرار دادن رویای رژیم صهیونیستی برای گسترش از نیل تا فرات، زیر سؤال رفتن سازمان‌های بین‌المللی و الگو شدن جمهوری اسلامی در سطح منطقه را از دستاوردهای دیگر دفاع مقدس عنوان و افزود: اگر امروز ایران به عنوان یک قدرت منطقه مطرح می‌شود و دولت‌های غربی با ما پای میز مذاکره می‌نشینند به دلیل توانمندی و جایگاه انقلاب اسلامی است.
اسفندیاری با بیان اینکه هدف دولتمردان ما در پشت میز مذاکره باید پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی باشد، اضافه کرد: البته برخی امروز مذاکره را کُرنش در مقابل دشمن مطرح می‌کنند ولی مذاکره‌کنندگان ما باید با موضوع تهاجمی به همراه ابتکار عمل وارد مذاکره شده و با پشتوانه مردمی و حمایت‌های رهبری کار را پیش ببرند.
معاون بین‌الملل بسیج گسترش تفکر بسیجی را یکی از ثمرات مهم دفاع مقدس خواند و ادامه داد: پایه بسیج سمت و سو دادن به نیروهای پرنشاط جامعه است و این الگو باید به جهان معرفی شود؛ باید در کنار معرفی آن که تاکنون به جامعه جهانی ارائه شده کار علمی دقیقی نیز برای معرفی بسیج صورت گیرد و این تجربه به تمام جهان منتقل شود.
وی با اشاره به تحولات مصر و مشکلات پیش آمده در این کشور اضافه کرد: اگر در مصر از تجربیات انقلاب اسلامی استفاده می‌شد هم اکنون رئیس‌جمهور منتخب زندانی نبود و این همه انسان‌ بی‌گناه کشته نمی‌شدند؛ دلیل این وقایع عدم استفاده از تجربیات انقلاب اسلامی است.
دبیر همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین مهمترین کار این همایش را تعریف علمی و مشخص و قابل فهم از بسیج برای مردم جهان معرفی و افزود: یکی از مؤلفه‌های مهم بسیج خودباوری و اتکاء به توان داخلی است.
اسفندیاری با اشاره به استقبال مناسب از این همایش و ارائه مقالات فراوان به دبیرخانه تصریح کرد: با توجه به این استقبال با تصمیم شورای پژوهشی همایش قرار شده مهلت ارسال چکیده آثار تا آخر مهر ماه تمدید شود.
معاون بین‌‌الملل بسیج در پایان با اشاره به حضور هیئت جمهوری اسلامی ایران در نیویورک و مجمع عمومی سازمان ملل خاطر نشان کرد: باید به طور جدی از دولت جمهوری اسلامی که در این سفر به سر می‌برد بخواهیم که از دولت آمریکا آزاد شدن بازداشت‌شدگان در خلال جنبش وال‌استریت را به عنوان یک مطالبه مطرح کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها