امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53281
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 115
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام روحانی در این دیدار، ضمن ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام روحانی در این دیدار، ضمن خیرمقدم به علما، بزرگان و صاحب نظران و مبلغین جامعه آمریکا از برگزارکنندگان این جلسه قدردانی کرد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه در دنیای امروز، تبلیغ دین، هم آسان و هم سخت شده است، به افراط و تفریط برخی گروهها و جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: برخی در برابر تمدن جدید،آن چنان هضم و دچار خودباختگی شدند که انگار از اسلام، جز مناسک و عبادات،هیچ چیز دیگری در دنیای امروز نباید مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی افزود: از طرف دیگر در برابر تمدن امروز، جامعه اسلامی و نسل جوان دچار افراط و تفریط شد و در سال‌های اخیر یک نوع قرائتی از اسلام در برخی از جوامع تبیین شد که گویی از اسلام، بابی جز جهاد وجود ندارد.

رییس جمهور با بیان اینکه متاسفانه در مواردی، کشتن آدم‌ها تبدیل به کار نیک شده است، تاکید کرد: ایجاد رعب و وحشت در میان جوامع، به شیوه‌ای برای ترساندن یا به تسلیم کشاندن کافر تبدیل شده است.

وی گفت: امروز در دنیای اسلام و در منطقه حساس خاورمیانه، بدترین گرفتاریها بعد از مداخلات خارجی، افراط‌گرایی، خشونت و تروریسم است. متاسفانه این افراط‌گرایی، گاهی به نام دین و جهاد ترویج شده است.

رییس جمهور با اشاره به مشکلات کنونی در جهان اسلام گفت: در آینده باید از تجربه‌ یکدیگر استفاده کنیم و مبلغین کشورها با فرهنگ‌های مختلف باید بهترین شیوه را برای ترویج دین به کار گیرند.

روحانی افزود: متاسفانه امروز اسلام هراسی در دنیا به عنوان یک شیوه مطرح شده است.

رییس جمهور در ادامه این نشست،رهبران اسلامی آمریکا را سمبلی از وحدت مسلمانان دانست و گفت: ما در شرایط کنونی نیاز به وحدت همه، هم در مسائل جزئی و هم در اصول داریم.

روحانی نقش رهبران اسلامی در جامعه آمریکا را در نزدیک کردن دو ملت مهم دانست.

رییس جمهور در ادامه این نشست به بحران سوریه اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران، معتقد است، تصمیم نهایی در هر کشوری با مردم آن کشور است که البته وظیفه همه ما این است که جلوی خونریزی را بگیریم ، هر فردی که کشته می شود باعث تاسف همه است.

وی گفت: همه باید تلاش کنیم مشکلات منطقه از جمله مسئله سوریه حل و فصل شود.

در این دیدار، برخی از رهبران و شخصیت‌های اسلامی آمریکا، ضمن قدردانی از رییس جمهور ایران برای حضور در این نشست، صمیمانه به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها