امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53291
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۸
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی در خصوص دیدار انجام نشده بین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی در خصوص دیدار انجام نشده بین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، ضمن اشاره به سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در مصاحبه با سی‌ان‌ان در خصوص عدم وجود راهبرد مشخص برای چنین دیداری، ادعا کرده است که در آینده ممکن است چنین دیداری برگزار شود.

واشنگتن‌پست این باور را مطرح کرده که احتمالا روحانی به‌خاطر برخی ملاحظات داخلی از دیدار با رئیس‌جمهوری آمریکا خودداری کرده است.

بنابر گزارش فوق، سخنرانی اوباما که در آن حق استفاده ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به‌رسمیت شناخته شد و همچنین تلاش برای تغییر نظام سیاسی در ایران رد شد برای عده زیادی از ایرانی‌ها خوشایند بوده است چرا که لحنی احترام‌آمیز داشته است. با این حال، واشنگتن‌پست در گزارش خود ترجمه تحریف‌شده سی‌ان‌ان از سخنان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را مورد استناد قرار داده و مواضع وی در خصوص هلوکاست را با مواضع سابق ایران در تضاد انگاشته است.

این در حالی است که روحانی در خصوص هلوکاست اظهارنظر نکرده و این اظهارنظر را به تاریخ‌دانان وانهاده است.

واشنگتن‌پست که عموما از نیروهای اصول‌گرای ایرانی تحت عنوان «محافظه‌کاران تندرو» نام می‌برد، اذعان کرده که این نیروها از نظر ایدئولوژیک در سخنرانی روحانی نقطه منفی خاصی مشاهده نکرده‌اند و بنابراین انتقادی از وی نکرده‌اند و در چند مورد که اظهارنظرهایی از آنها مشاهده شده، مثبت بوده است.

این روزنامه آمریکایی تصریح کرده که اگرچه دیداری بین روحانی و اوباما برگزار نشد اما دیدار وزیر خارجه آمریکا و ظریف بر جای خود باقی است.

ظریف و کری قرار است در قالب دیدار بین ایران و 1+5 با یکدیگر مواجه شوند. این بالاترین دیدار رسمی بین یک مقام ایرانی و یک دولتمرد آمریکایی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها