امروز : جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 28
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53310
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می‌برد در ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می‌برد در گفت‌وگوی ویژه خبری به تشریح دیدارهایش با مقامات شرکت کننده نشست مجمع عمومی و همچنین سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در این نشست پرداخت.

وی درباره مذاکرات فردا با گروه 1+5 خاطرنشان کرد: این جلسه، جلسه‌ای محتوایی در سطح وزرای خارجه و برای نشان دادن اراده سیاسی است.

وی افزود که جمهوری اسلامی این اراده سیاسی را دارد که موضوع هسته‌ای را بر اساس حقوق مردم ایران و رفع نگرانی معقول دنیا به پیش ببرد تا در یک فاصله زمانی کوتاه به راه حل جامعی دست یابیم.

به گفته وی اگر کشورهای عضو 1+5 نیز این آمادگی را داشته باشند که با همین دیدگاه وارد مذاکرات شوند جلسه پنجشنبه به عنوان آغاز و نشانگر اراده سیاسی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به توافق صورت گرفته برای برگزاری دور بعدی این مذاکرات در نیمه اکتبر خاطرنشان کرد: گفت‌وگوها درباره سطح مذاکرات ژنو ادامه دارد.

وی همچنین گفت که روحانی مشکلی با دیدار با اوباما نداشت و افزود: ما اینجا به دنبال کارهای نمایشی نیامده‌ایم بلکه برای پیشبرد منافع مردم تلاش می‌کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به اظهارات اوباما در نشست افتتاحیه مجمع عمومی خاطرنشان کرد: اظهارات نسبتاً معتدل‌تری در مقایسه با گذشته از سوی اوباما مطرح شد.

مشروح این اظهارات متعاقباً ارسال می‌شود.

انتهای پیام/ ص
برچسب ها:
آخرین اخبار