امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53313
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و لوران فابیوس طی دیداری در خصوص روابط دو جانبه، بحران سوریه، مذاکرات ژنو2، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و لوران فابیوس طی دیداری در خصوص روابط دو جانبه، بحران سوریه، مذاکرات ژنو2، موضوع سلاح های شیمیایی و خطرات افراط گرایی در سوریه رایزنی و تبادل نظر کردند.

در این دیدار طرفین همچنین پیرامون انجام رایزنی های سیاسی منظم میان دو کشور در سطح معاونین وزرای امور خارجه توافق کردند.

دکتر ظریف در این دیدار ضمن تشریح مواضع کشورمان در قبال بحران سوریه،ضرورت حل کامل این بحران در چارچوب مذاکرات سوری - سوری را خاطر نشان ساخت.

وی با اشاره به نقش گروههای افراطی در بحران سوریه، نگرانی از دستیابی آنها به سلاح شیمیایی را خاطر نشان ساخت و بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم و اقدامات قاطع در مقابله با این مخاطرات تاکید کرد.

دکتر ظریف با مردود دانستن دخالت خارجی در سوریه، آینده این کشور منهای حضور گروههای افراطی را مهم خواند.

وی در ارتباط با مسئله هسته ای، به شروع مذاکرات ایران و 1+5 از روز پنجشنبه در سطح وزرای امور خارجه اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای انجام مذاکرات جدی آمادگی دارد و امیدواریم طرف مقابل نیز از این جدیت در مذاکرات برخوردار باشد.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز ضمن تبریک بمناسبت انتصاب دکتر ظریف به سمت وزیر امور خارجه مذاکرات روز گذشته روسای جمهور دو کشور را خوب توصیف کرد.

وی در ارتباط با سوریه گفت: ما نیز موافقیم هرچه بحران سوریه طولانی شود، اوضاع پیچیده تر شده و زمینه فعالیت افراط گرایان بیشتر خواهد شد.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز ابراز امیدواری کرد مذاکرات ایران و 1+5 سازنده باشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها