امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53320
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۵
تعداد بازدید: 120
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سومین جلسه هم‌اندیشی معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات کل آموزش و ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سومین جلسه هم‌اندیشی معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها که در سالن جلسات  باشگاه فرهنگیان برگزار شد، به تعریف بانک جهانی از توسعه پرداخت و ۳ عامل سرمایه انسانی، سرمایه فیزیکی و سرمایه طبیعی را از ارکان توسعه پایدار برشمرد و افزود: مهمترین عامل، سرمایه انسانی است و کشورهای پیشرفته به این بخش توجه ویژه دارند.
وی ادامه داد: لازمه توسعه پایدار، نیروی انسانی است و آموزش و پرورش زیرساخت نیروی انسانی جامعه را تأمین می‌کند زیرا دانش‌آموزانی که امروز وارد مدرسه می‌شوند، 20 سال آینده وارد جامعه شده و مسئولیت‌هایی را برعهده خواهند گرفت.
فانی با اشاره به 6 رکن مهم  آموزش و پرورش، معلم را مهمترین رکن آن توصیف کرد و گفت: برآیند جملات فوق، آن است که معلم عامل اصلی توسعه پایدار است و من آمده‌ام تا این مهم را پیگیری کنم.
وی، عدم توازن نیروی انسانی را در بُعد کمی، تبعیض آمیز قلمداد کرد و اظهار داشت: در شهر تهران، 75 درصد معلمان زن و 25 درصد مرد هستند؛ در حالی که 51 درصد دانش ‌آموزان پسر و 49 درصد دختر هستند و باید این وضعیت سامان یابد.
فانی، آموزش و پرورش را در بُعد کیفی با ۲ مشکل کمبود انگیزه و مهارت مواجه دانست و افزود: از نیروی انسانی کم انگیزه و فاقد مهارت نمی‌توان انتظار تحول داشت.
وی اضافه کرد: برای حل مشکلات اقتصادی، با بازنگری و بازمهندسی نظام پرداخت‌ها و برای جبران کمبود مهارت معلمان، با توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان می توان گام‌های موثری برداشت.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به انتصاب دکتر مهر محمدی به عنوان سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: با توانمندی‌هایی که در وی به عنوان یک شخصیت صاحب نظر بین‌المللی سراغ دارم، بحث مهارت‌آموزی فرهنگیان را پیگیری خواهد کرد و بحث انگیزشی معلمان را نیز با اصلاح ساختار اقتصادی و معیشتی آنان با عنایت ویژه‌ای که ریاست جمهوری نسبت به معلمان دارند، پیگیری خواهیم کرد.
وی با اشاره به لزوم به‌کارگیری افراد توانمند در برنامه‌ریزی اضافه کرد: اگر بتوانیم هر سال یکی دو هدف را به طور کامل به سر انجام برسانیم بهتر است تا اینکه چندین طرح و برنامه را ناقص اجرا کنیم.
فانی، معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی را به بررسی و ارائه پیشنهادات مناسب به منظور اصلاح امور اقتصادی سفارش کرد و افزود: متناسب سازی حقوق، مزایا و فوق‌العاده شغل، یکی از کارهای ضروری است که باید با دعوت از صاحب نظران و تلاش شما پیگیری شود.
وی، مدیریت مالی آموزش و پرورش را فراتر از حسابداری توصیف کرد و بیان داشت: با برنامه ریزی و مدیریت بهینه می‌توان مبالغ قابل توجهی نیز صرفه جویی کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها