امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53325
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و لوران فابیوس طی دیداری در نیویورک در خصوص روابط دوجانبه، بحران سوریه، مذاکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و لوران فابیوس طی دیداری در نیویورک در خصوص روابط دوجانبه، بحران سوریه، مذاکرات ژنو2، موضوع سلاح های شیمیایی و خطرات افراط گرایی در سوریه رایزنی و تبادل نظر کردند.

در این دیدار طرفین همچنین پیرامون انجام رایزنی‌های سیاسی منظم بین دو کشور در سطح معاونین وزرای امور خارجه توافق کردند.
ظریف در این دیدار ضمن تشریح مواضع کشورمان در قبال بحران سوریه، ضرورت حل کامل این بحران در چارچوب مذاکرات سوری - سوری را خاطرنشان ساخت.

وی با اشاره به نقش گروه‌های افراطی در بحران سوریه، نگرانی از دستیابی آنها به سلاح شیمیایی را خاطرنشان ساخت و بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم و اقدامات قاطع در مقابله با این مخاطرات تاکید کرد.

ظریف با مردود دانستن دخالت خارجی در سوریه، آینده این کشور منهای حضور گروه‌های افراطی را مهم خواند.

وی در ارتباط با مسئله هسته ای، به شروع مذاکرات ایران و 1+5 از روز پنجشنبه در سطح وزرای امور خارجه اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای انجام مذاکرات جدی آمادگی دارد و امیدواریم طرف مقابل نیز از این جدیت در مذاکرات برخوردار باشد.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز ضمن تبریک به مناسبت انتصاب ظریف به سمت وزیر امور خارجه مذاکرات روز گذشته روسای جمهور دو کشور را خوب توصیف کرد.

وی در ارتباط با سوریه گفت: ما نیز موافقیم هرچه بحران سوریه طولانی شود، اوضاع پیچیده تر شده و زمینه فعالیت افراط گرایان بیشتر خواهد شد.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز ابراز امیدواری کرد مذاکرات ایران و 1+5 سازنده باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها