امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53326
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز چهارشنبه در ادامه دیدارهای خود در حاشیه شصت و هشتمین اجلاس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز چهارشنبه در ادامه دیدارهای خود در حاشیه شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به طور جداگانه با نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب و آنتونیو گوترز کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در دیدار ظریف و نبیل العربی، دو طرف پیرامون بحران سوریه و راه‌های کمک به حل این بحران رایزنی و تبادل نظر کردند.

در این دیدار همچنین ضرورت همکاری بین ایران و اتحادیه عرب برای رفع سوءتفاهم‌ها و نگرانی‌ها مورد تاکید قرار گرفت.

 ظریف همچنین در دیدار با کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اظهار داشت: ما همواره همکاری نزدیکی با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل داشته و هماهنگی نزدیکی بین دو طرف وجود داشته است.

وی با اشاره به سهم کم کمک‌های جامعه بین المللی در مقایسه با خدمات گسترده و چشمگیر ایران به پناهندگان و آوارگان، مسائل و چالش‌های این مسئله در امر آموزش، بهداشت، سازماندهی و امنیت را خاطرنشان ساخت.

ظریف با اشاره به فعالیتهای UNHCR در امور پناهندگان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای استمرار همکاری در امور پناهندگان از جمله پناهندگان افغان اعلام کرد.

گوترز نیز در این دیدار به همکاری عالی جمهوری اسلامی ایران با UNHCR اشاره کرد و این همکاری‌ها را برای این نهاد استراتژیک خواند.

وی گفت: همکاری ایران قوی بوده و ما مایلیم این همکاری را حفظ و تقویت نمائیم.

کمیسر عالی با برشمردن خدمات مختلف ایران به پناهندگان پر شمار افغان در ایران، گفت: همواره گفته ایم که همکاری ایران با کمیساریای پناهندگان یک الگو و نمونه است.

وی ضمن تشریح فعالیت‌های مختلف این نهاد برای پناهندگان از جمله در افغانستان و سوریه، افزود: در رابطه با مسئله آوارگان آماده همه نوع همکاری با ایران هستیم.

در این دیدار همچنین موضوع ضرورت ایجاد شرایط لازم برای بازگشت آوارگان مورد توجه قرار گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها