امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53334
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، آذر هاشمی خواهر این شهیده شاخص صبح امروز در این مراسم که در سالن اجتماعات شهید رجایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آمل، آذر هاشمی خواهر این شهیده شاخص صبح امروز در این مراسم که در سالن اجتماعات شهید رجایی آموزش‌وپرورش آمل برگزار شد، اشاره به زندگی‌نامه شهیده طاهره هاشمی پرداخت و گفت: همه افکار و عقاید شهیده در نوشته‌ها، آثار نقاشی و اشعارش نشان از ایمان قوی‌اش به دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه طاهره در خانواده‌ای متدین و مذهبی به دنیا و پرورش یافته است، افزود: ایشان با شیر مادری با وضو و پدری با آموزش‌ آموزه‌های دینی و مذهبی به فرزندان بزرگ شد.

این خواهر تصریح کرد: شهیده شاخص طاهره هاشمی بصیرت را در خانواده آموخت و در شب‌ها به داستان‌ها و اشعار مذهبی و معنوی پدر بزرگوار گوش جان می‌سپرد و در دوران زندگی‌اش از آن داستان‌ها الگو می‌گرفت.

هاشمی با تاکید براینکه امروزه خانواده‌ها باید با عمل به تربیت فرزندان خود بپردازند، اظهار داشت: با توجه به اینکه خانه ما قبل از انقلاب مرکز فعالیت بوده، طاهره در آن روزها به همراه دوستانش به فعالیت‌های انقلابی می‌پرداخت و همراه برادرام و خواهرام در تظاهرات شرکت می‌کرد.

وی یادآور شد: خواهرم در سن 9 سالگی روزه می‌گرفت و در کودکی فریضات نماز را به جا می‌آورد.

خواهر شهیده شاخص سال‌ 92 با اشاره به اینکه در صبح روز ششم بهمن طاهره سر از پا نمی‌شناخت و بسیار خوشحال بود، ابراز داشت: در آن روز تا ظهر با دوستش خانم حسنی بیرون بود و موقع ظهر به منزل برگشته و پولی را جهت خرید آذوقه و نان برای رزمندگان از من قرض گرفت و به همراه همان دوستش رفت که قبل از رفتن عنوان کرد که در صورت دیر کردن شب را در منزل دوستش خواهد ماند اما متاسفانه جنازه این شهیده فردای روز حماسه تاریخی با اصابت دو گلوله کشف شد.

وی با تاکید براینکه خون شهدا هیچ‌وقت پایمال نمی‌شود، خاطرنشان کرد: یاد آنها در خاطره‌ها خواهد ماند همانطور که پس از سی و یک سال از شهادت طاهره یاد و خاطره آنها در اذهان مردم باقی مانده است.
انتهای‌پیام/‌2296/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها