امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53335
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، منابع حقوقی عربستانی با اشاره به برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز در مناطق ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، منابع حقوقی عربستانی با اشاره به برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز در مناطق مختلف این کشور در دو روز گذشته، هدف از آن را اعلام همبستگی با زندانیان سیاسی دانستند که مسئولان سعودی بدون مراجعه به دادگاه، آنان را زندانی کرده‌اند.

این تظاهرات، عصر روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و با شعار «روز درخواست حقوق» و با فراخوان تعدادی از جوانان ساکن «ریاض» برگزار شد.

هدف از این فراخوان، سازماندهی تحصن اعتراض ‌میز در محکومیت مرگ «مانع الصیعری» یکی از زندانیان سیاسی عربستان بود که به گفته خانواده‌اش زیر شکنجه جان خود را از دست داد.

تظاهرات‌کنندگان عربستانی با سردادان شعارهایی، حقوق قانونی خود و آزادی زندانیان و پایان سرکوب معترضان را خواستار شدند و علیه شاهزاده «محمد بن نایف»، وزیر کشور سعودی شعار دادند.

این تظاهرات درحالی برگزار شد که مناطق و شهرهای مختلف عربستان به ویژه منطقه «الشرقیه» در فواصل زمانی مختلف، شاهد برگزاری تظاهرات به منظور پایان اقدامات تبعیض‌آمیز مسئولان سعودی بوده است.

سازمان‌های بین المللی دست اندرکار حقوق بشر نیز بارها اقدامات مسئولان امنیتی سعودی در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز را محکوم و تاکید کرده‌اند که این اقدامات با حقوق بشر و کنوانسیون‌ها و معاهدات بین المللی در تعارض است که حکومت سعودی امضا کرده‌ است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها