امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5334
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 174
«مولانا قاری عبدالرحمن نورزئی» خطیب و امام مسجد جامع شهر کویته و مدیر امور اسلامی بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«مولانا قاری عبدالرحمن نورزئی» خطیب و امام مسجد جامع شهر کویته و مدیر امور اسلامی بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کویته، با محکوم کردن حادثه تخریب و نبش قبر «حجربن عدی» صحابی جلیل، این جنایت را کار کسانی دانست که از اسلام خارج شده و خود را با سیاست‌های تخریب کارانه غرب در مقابله با اسلام، همراه کرده‌اند.

این چهره دینی شهر کویته می‌گوید، ما نبش قبر را به هر گونه‌ای که باشد، محکوم می‌کنیم. از نظر اهل سنت باید به قبور همه مسلمانان حتی کفار احترام گذاشت و بی‌حرمتی نسبت به قبور هم از نظر اسلامی و هم از لحاظ انسانیت محکوم است.

مدیر امور اسلام بلوچستان معتقد است، هدف دشمنان اسلام واضح است، همانگونه که هدف اسلام نیز بر همگان روشن است، اسلام دین انسانیت و به حقوق انسان‌ها احترام می‌گذارد و این همان چیزی است که دشمنان از آن می‌ترسند.

وی گفت، دست زدن به چنین اعمالی کار گروه‌هایی است که می‌خواهند مردم جهان را نسبت به مسلمانان بدبین کننده و چهره خشن و غیر واقعی از مسلمانان نشان دهند.

نورزئی در ادامه با انتقاد از مواضع ناصحیح دول اسلامی منطقه اذعان کرد، در کمتر کشوری دولت اسلامی واقعی وجود دارد به همین علت ما نتوانسته‌ایم قوانین اسلامی را بدرستی اجرا کنیم.

وی ادامه داد، بیشتر کشور‌های اسلامی تحت سلطه عوامل یهودی و اسرائیلی هستند و تنها در ایران دولت اسلامی برپا شده و به همین علت این کشور در فکر امور مسلمین است.

خطیب مسجد جامع کویته در ادامه حجر بن عدی را از صحابه مشهور پیامبر نام برد و تاکید کرد، سنی و شیعه احترام زیادی برای ایشان قائلند. حجر ابن عدی چهره روشنی در تاریخ اسلام دارد و هرگز کار خلافی از ایشان سر نزده است و بنابراین هیچ مسلمانی اعم از شیعه و سنی به خود اجازه توهین نه به شخص ایشان و نه به سایر صحابه پیامبر می‌دهد.

نورزئی خاطرنشان کرد، برخی گروه‌ها سعی دارند با دست زدن به چنین اعمالی آن را به اهل سنت نسبت دهند من این موضوع را محکوم و اعلام می‌کنم اهل سنت از چنین اعمالی تبری می‌جویند.

ایشان با اشاره مشکلات جهان اسلام که این روزها بیش از گذشته نمایان شده است، گفت، جهان کفر علیه خدا و رسول خدا متحد شده‌اند اما ما مسلمانان به جای متحد شدن در برابر کفار به یکدیگر تهمت زده به عاملان نفوذی دشمن اجازه می‌دهیم با نسبت دادن اعمال ناشایست به فرقه‌ای از مسلمین ما را با یکدیگر درگیر کنند.

خطیب مسجد جامع کویته پاکستان در پایان اشاره‌ای هم به راه حل کاهش اثر حملات دشمنان اسلام داد و گفت، ما به دموکراسی غربی معتقد نیستیم اما معتقدیم، برای موفقیت ابتدا باید نمونه ایران انقلابی در کشورهای اسلامی برپا شده و سپس قوانین اسلامی مورد خواست مردم در آن اجرایی گردد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها