امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53340
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 65
مهدی شربیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره عملکرد فرنگی‌کاران در مسابقات جهانی گفت: با وجود ...

مهدی شربیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره عملکرد فرنگی‌کاران در مسابقات جهانی گفت: با وجود کمبودها و کاستی‌هایی که وجود داشت، عملکرد به نسبت قابل قبولی داشتیم. خوشحالیم که برگ زرین دیگری در کارنامه و تاریخ کشتی فرنگی ثبت شد.

وی ادامه داد: نداشتن تورنمنت برون‌مرزی از یک طرف و از طرف دیگر قرعه‌های بد به تیم ما لطمه زیادی زد، شاید اگر کمی خوش‌شانس‌تر بودیم می‌توانستیم روی سکوی تیمی جهان هم برویم، البته من به قرعه اعتقادی ندارم، اما واقعیتی است که وجود دارد.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه با توجه به کمترین زمانی که کشتی‌گیران در اختیار کادر فنی بودند، نتایج قابل قبولی گرفتیم، گفت: از نتایج کسب‌شده راضی هستیم، هر چند که شاید اگر بچه‌های ما در چند تورنمنت برون‌مرزی شرکت می‌کردند و با تجربه بیشتری گام به این مسابقات می‌گذاشتند، مطمئناً نتایج بهتری می‌گرفتند.

شربیانی درباره عملکرد علی‌اکبری و بازگشتش به تشک کشتی بعد از دو سال دوری از رقابت‌های جهانی گفت: امیر کشتی‌گیری باهوش و جنگنده است که به خوبی به دستورات کادر فنی عمل می‌کند. وی انگیزه زیادی داشت و تنها برای کسب مدال به مجارستان رفته بود. علی‌اکبری مانند یک جنگجو ظاهر شد و تمام دنیا را محو هنرنمایی خود کرد. او بدون شک ستاره مسابقات بود و آینده سنگین‌وزن جهان متعلق به او است.

وی افزود: البته نعمت‌پور هم بسیار مقتدرانه کشتی گرفت، اما طلای سنگین‌وزن چیز دیگری است. علی‌اکبری از خودگذشتگی کرد و در حالی که می‌توانست پیشنهاد اغواکننده آذربایجانی‌ها را قبول کند، قید میلیاردها تومان را زد تا برای ایران و مردم کشورش افتخارآفرینی کند.

شربیانی درباره عملکرد علیاری به فارس گفت: علیاری کشتی‌گیر جوانی است و اولین مسابقه مهم دوران ورزشی‌اش را تجربه می‌کرد. در کشتی اول هم با وجود رویارویی با نفر سوم المپیک، تا لحظات آخر برنده بود، اما ناخودآگاه دستش در دوبنده حریف گیر کرد و داوران اخطار و امتیاز به نفع حریفش دادند که همین باعث شکست علیاری شد. او اگر به این کشتی‌گیر نمی‌باخت کار راحت‌تری داشت و می‌توانست به فینال برسد.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطرنشان کرد: علیاری تا رده‌بندی، کشتی‌های قابل قبولی گرفت، اما در دیدار رده‌بندی جو سالن واقعاً سنگین بود و نتوانست توانایی‌هایش را به نمایش بگذارد.

به گزارش فارس، تیم ملی کشتی فرنگی در چهل‌وچهارمین دوره رقابت‌های جهانی، موفق به کسب دو مدال طلا توسط طالب نعمت‌پور در 84 و امیر علی‌اکبری در 120 کیلو شد و عنوان چهارم تیمی را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها