امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53345
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، معاون رییس جمهور عراق در حاشیه شصت و هشتمین نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، معاون رییس جمهور عراق در حاشیه شصت و هشتمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل با حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.
روحانی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی، فرهنگی و اشتراکات مذهبی میان ملت‌های ایران و عراق اظهار داشت: دو ملت بزرگ و برادر همواره منافع خود را درتامین منافع مشترک یکدیگر می بینند.
وی با اشاره به روابط دوستانه میان تهران – بغداد، گفت: بدون شک ظرفیت‌های بیشتری برای توسعه روابط در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، گردشگری و زائرین دو کشور وجود دارد.
رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تداوم اقدامات تروریستی در عراق، گفت: از اینکه مردم این کشور همچنان از اقدامات تروریستی در رنج هستند، متاسف هستیم.
رئیس جمهوری اسلامی ایران به مسئله حضور تروریسم در منطقه اشاره کرد و افزود: امروز از افغانستان گرفته تا پاکستان و عراق شاهد اقدامات تروریستی هستیم و بحران سوریه به یک مصیبت بزرگتر تبدیل شده است.
وی همکاری و هماهنگی کشورهای منطقه برای مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم را اقدامی مهم و ضروری دانست.
روحانی بر حل بحران سوریه از راه‌های سیاسی و غیر نظامی تاکید کرد و گفت: اگر بحران کنونی در سوریه حل و فصل نشود، ممکن است دامن آن سایر کشورهای منطقه را نیز فرا بگیرد.
معاون رییس جمهور عراق هم ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران، گفت: بسیار مسرور و خرسندیم که شخصیتی اندیشمند، متفکر و منطقی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران از سوی مردم این کشور انتخاب شده است.
وی خطاب به روحانی گفت: شما دارای دلی بزرگ و اندیشه ای والا هستید و امیدوارم مجموعه اقدامات دولت جنابعالی برای ملت های ایران و منطقه خیر وبرکت داشته باشد.
وی علاقمندی دولت عراق برای توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد و گفت: مایلیم روابط خود را با دولت و ملت ایران در همه عرصه‌ها تحکیم بخشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها