امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53348
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در نیویورک چهارشنبه شب به وقت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در نیویورک چهارشنبه شب به وقت محلی با وزرای امور خارجه سوئد، برزیل و هیئت پارلمانی ایتالیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

*تأکید بر استمرار تماس‌ها و رایزنی‌های ایران و سوئد

ظریف و کارل بیلدت وزرای امور خارجه ایران و سوئد طی دیداری ضمن مرور روند مناسبات تهران - استکهلم، پیرامون سایر موضوعات مورد علاقه از جمله موضوع هسته‌ای رایزنی کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه همواره روابط خوبی با سوئد داشته‌ایم و مایلیم این روابط خوب استمرار یابد، مواضع کشورمان را در مورد موضوع هسته‌ای و مذاکرات آتی بین ایران و 1+5 تشریح کرد.

کارل بیلدت نیز در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت انتصاب ظریف به سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به روابط خوب دو کشور و تماس‌های فیمابین اشاره کرد.

وی شرایط را برای ادامه رایزنی‌های دو کشور در موضوعات مختلف مورد علاقه مناسب ارزیابی کرد و گفت‌‌وگوهای آتی بین ایران و 1+5 را مورد توجه قرار داد.

طرفین در این دیدار بر استمرار تماس‌ها و رایزنی‌های فیمابین تاکید کردند.

*رایزنی وزرای خارجه ایران و برزیل

روابط دوجانبه و همکاری در صحنه‌های بین‌المللی از مهمترین محورهای مذاکرات وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و برزیل بود.

ظریف روابط ایران و برزیل را بسیار خوب توصیف کرد و تقویت همکاری‌ها را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه برزیل نیز با تاکید بر اینکه روابط دو کشور بسیار خوب است، ولی باید بیش از پیش گسترش یابد، از سخنرانی روز سه‌شنبه رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل تمجید کرد.

در این دیدار که آخرین وضعیت موضوع هسته‌ای، تحولات خاورمیانه و بحران سوریه مورد بررسی قرار گرفت، طرفین از حضور افراط گرایان در سوریه و خطرات تسری آن به فراتر از مرزها ابراز نگرانی کردند.

*رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان ایتالیا به تهران می‌آید

به گزارش فارس، هیئت پارلمانی ایتالیا به ریاست رئیس پارلمان این کشور با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کردند.

ظریف در این دیدار بر اهمیت روابط پارلمانی دو کشور اشاره کرد و سفر آتی رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان ایتالیا به تهران را مورد توجه قرار داد و این امر را در تشکیل گروه دوستی پارلمانی مهم خواند.

وی با اشاره به مناسبات عمیق ایران و ایتالیا، همکاری‌های دو کشور از جمله همکاری در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر را خاطرنشان ساخت.

رئیس هیئت پارلمانی ایتالیا نیز با اشاره به دوستی سنتی پارلمان‌های ایران و ایتالیا گفت: ما همواره از تداوم گفت‌وگوهای دو کشور دارای تمدن‌های کهن حمایت می‌کنیم.

وی افزود: ایران یک کشور مهم در منطقه و جهان است که می‌تواند به حل مشکلات کمک کند و بدون ایران حل این مسائل ممکن نیست.

طرف ایتالیایی نیز در این ارتباط به بحران‌های عراق، افغانستان و سوریه اشاره کرد و از گفت‌گو بین ایران و 1+5 برای حل موضوع هسته‌ای حمایت کرد.

رئیس هیئت پارلمانی ایتالیا با تاکید بر اینکه ما واقعا خواستار تحکیم روابط پارلمانی دو کشور هستیم، افزود: مایلم رسما از پارلمان ایران برای اعزام هیئتی به رم دعوت به عمل آورم.

در این دیدار همچنین پیرامون موضوع هسته‌ای و سوریه تبادل نظر شد و طرفین نسبت به گسترش افراط گرایی ابراز نگرانی کردند.

ظریف در رابطه با سوریه، راه برون رفت از این بحران را راه‌حل سیاسی دانست و تاکید کرد: این مسئله راه‌حل نظامی ندارد. وی همچنین در خصوص موضوع هسته‌ای تاکید کرد: چنانچه اراده سیاسی جدی وجود داشته باشد، می‌توانیم با آغاز یک فصل جدید از طریق مذاکراتی هدفمند در چارچوب یک چشم انداز واقعی و یک جدول زمانی مشخص، این مسئله را حل کنیم. در عین حال حق قانونی ایران محترم شمرده شود و هرگونه نگرانی معقول مرتفع شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها