امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53349
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، کنفرانس اقتصادی آسیا-اروپا حوالى ساعت 10 صبح امروز به وقت محلی در شهر شیانشی چین با حضور رئیس جمهور افغانستان ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، کنفرانس اقتصادی آسیا-اروپا حوالى ساعت 10 صبح امروز به وقت محلی در شهر شیانشی چین با حضور رئیس جمهور افغانستان آغاز به کار کرد.

به نقل از «پژواک»، «ایمل فیضى» سخنگوى رئیس جمهور افغانستان از سخنرانی حامد کرزى در کنفرانس یاد شده خبر داد اما در این خصوص به جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

به احتمال زیاد رئیس جمهور افغانستان درخصوص تجارت آسیا و اروپا به موقعیت استراتژیک افغانستان اشاره کرده و از شرکت‌کنندگان می‌خواهد که در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

حامد کرزى روز گذشته پس از رسیدن به استان شیانشى چین با استاندار این منطقه دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

سخنگوى رئیس جمهور افغانستان در این زمینه گفت: «کیونجان لیو» استاندار منطقه شیانشى، ضمن خوش‌آمدگویی به حامد کرزى خاطرنشان کرد که افغانستان دوست نزدیک و خوب چین است و روابط بین این 2 کشور در 10 سال گذشته گسترش و تقویت یافته است.

کیونجان افزود: براى ما جاى افتخار است که به استان ما تشریف آوردید و در کنفرانس اقتصادى اروپا-آسیا شرکت می‌کنید.

حامد کرزى نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال گرم و مهمان‌نوازى از هیئت افغانى، از همکارى و کمک کشور چین در افغانستان در مدت 10 سال گذشته تشکر کرد و گفت که چین دوست تاریخى و همسایه خوب افغانستان است.

وى افزود : ما می‌خواهیم که روابط  خود را با این کشور بیش‌ از پیش گسترش دهیم.

حامد کرزى امروز پس از پایان کنفرانس یک روزه آسیا-اروپا و بازدید از یک موزه تاریخى در شهر شیانشى، عازم «پکن» پایتخت چین خواهد شد.

حامد کرزى روز گذشته در رأس یک هیئت عالی‌رتبه دولتی برای انجام سفری چهار روزه به چین سفر کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها