امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5335
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، حکومت تاجیکستان تفاهم‌نامه بحث‌برانگیز درباره واردات مواد سوختی را تصویب ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، حکومت تاجیکستان تفاهم‌نامه بحث‌برانگیز درباره واردات مواد سوختی را تصویب کرده و برای تأیید به حکومت روسیه فرستاده‌ است.

به گزارش خبرگزاری «آسیاپلوس»، حکومت تاجیکستان روز 9 اردیبهشت (29 آوریل) فرمان تصویب «تفاهم‌نامه همکاری درباره واردات مواد نفتی به تاجیکستان» را امضا کرده‌ است.

وزارت امور خارجه تاجیکستان در این رابطه تأکید کرد که امیدواریم روسیه در آینده نزدیک این سند را تصویب کند تا واردات سوخت به تاجیکستان بدون عوارض گمرکی باشد.

طرح تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه میان روسیه و تاجیکستان برای واردات سوخت بدون عوارض گمرکی به دلیل اختلاف نظر 2 طرف از ماه سپتامبر سال گذشته بود که تا فوریه ادامه داشت.

این درحالی است که تاجیکستان در ازای میزبانی از پایگاه نظامی روسیه خواسته بود که مواد سوختی با قیمت پایین‌تری به کشور وارد شود اما روسیه با آن موافقت نکرده بود.

براساس این تفاهم‌نامه، روسیه باید به تاجیکستان در سال 2013 تقریبا یک میلیون تن سوخت وارد کند که 70 درصد آن بنزین و گازوئیل است.

تاجیکستان در 3 ماه گذشته واردات مواد سوخت از روسیه را به دلیل بالا بردن قیمت‌ها، تقریبا تا 30 هزار تن کم‌تر کرده‌ و اخیرا برای تأمین مواد سوختی خود به قزاقستان روی آورده است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار