امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53351
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "گنادی گاتیلوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "گنادی گاتیلوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری آشوتیدپرس اعلام کرد این امیدواری وجود دارد که پیش‌نویس قطعنامه مربوط به تسلیحات شیمیایی در سوریه ظرف یکی دو روز آینده مورد توافق اعضای شورای امنیت سازمان ملل قرار بگیرد.

وی گفت: مذاکرات در خصوص تهیه پیش‌نویس قطعنامه مناسبی در مورد مسئله تسلیحات شیمیایی در سوریه «تقریبا به خوبی» پیش می‌رود و کار بر روی این سند «بزودی» به پایان خواهد رسید و من امیدواریم که این مسئله طی چند روز آتی اتفاق بیفتد.

گاتیلوف همچنین یادآور شد که در قطعنامه فوق به بند هفتم منشور سازمان ملل تحت عنوان «اقدام در رابطه با تهدید صلح، امنیت و نقض صلح و اعمال متجاوزانه» اشاره شده، ولی این درک وجود دارد که بطور خودکار از این بند استفاده نخواهد شد و ضرورت آن بار دیگر مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

در خصوص اینکه توافق بر سر پیش‌نویس قطعنامه در مورد سوریه تقریبا بدست آمده، "لورن فابیوس" وزیر امور خارجه فرانسه و "مارک لیال" نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل نیز اظهاراتی داشتند.

5 کشور عضو دائم شورای امنیت (روسیه، آمریکا، انگلیس، فرانسه و چین) طی روزهای اخیر در حال بررسی پیش‌نویس قطعنامه مربوط به تسلیحات شیمیایی در سوریه هستند که از سوی 3 کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه در خصوص مسئله کنترل بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی در سوریه تهیه کرده‌اند. نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت روز جمعه (27 سپتامبر)برای بررسی مقدمات برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی پیرامون مسئله سوریه گردهم جمع خواهند شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها