امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53352
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 283
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، دولت اسپانیا در راستای طرح نیروهای ناتو در خروج از افغانستان، 1500 نظامی خود را از ولایت بادغیس ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، دولت اسپانیا در راستای طرح نیروهای ناتو در خروج از افغانستان، 1500 نظامی خود را از ولایت بادغیس فراخواند.
در همین حال، «احمد‌الله علیزی» والی بادغیس گفت: نیروهای اسپانیایی سه پایگاه خود را در شهر «قلعه نو »، ولسوالی «مقر» و محله «لودین ها» طی مراسمی ترک و این پایگاه‌ها را در اختیار نیروهای امنیتی افغان قرار دادند.

علیزی همچنان به نقل از وزیر دفاع اسپانیا اظهار داشت: اسپانیا به منظور ادامه حضور در افغانستان، حضور 300 نظامی خود را در پایگاه ناتو در نزدیکی فرودگاه هرات حفظ خواهد نمود.

به باور علیزی، والی بادغیس، پلیس این ولایت به توانایی لازم برای تامین امنیت دست یافته است و از حضور بهتر در مناطق مختلف ولایت بادغیس برخوردار است.

اسپانیا 2000 نیروی نظامی خود را در سال 2005 میلادی برای تامین امنیت به غرب افغانستان اعزام نمود که با گذشت هشت سال حضور، 98 نیروی خود را در عملیات‌های مختلف از دست داد.

ولایت بادغیس درغرب افغانستان از جمله مناطق نسبتا ناامن است که هنوز هم مخالفین مسلح در شماری از مناطق به صورت پراکنده حضور دارند.


انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها