امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53354
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 157
به‌ گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، این نمایشگاه بین‌المللی به‌ ابتکار موزه تأتر، موسیقی و سینمای گرجستان و با حمایت و همکاری چندین نهاد ...

به‌ گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، این نمایشگاه بین‌المللی به‌ ابتکار موزه تأتر، موسیقی و سینمای گرجستان و با حمایت و همکاری چندین نهاد دولتی و غیردولتی این کشور برگزار شده است.

در مراسم افتتاح دومین کنفرانس بین‌المللی متخصصین مرمت آثار تاریخی مقامات گرجی، دیپلمات‌های خارجی مقیم تفلیس و متخصصین مرمت آثار تاریخی کشورهای گرجستان، ایران، ترکیه، ارمنستان و آذربایجان شرکت کردند.

«گیورگی کالاندیا» رئیس موزه و دبیر کنفرانس ضمن تشکر از حضور مدعوین و بویژه دیپلمات‌ها و متخصصین خارجی، اعلام کرد که این کنفرانس برای دومین بار برگزار شده و هدف آن تعمیم و گسترش فناوری‌های جدید در زمینه ترمیم آثار تاریخی و همچنین تبادل تجربه میان متخصصین گرجستان و سایر کشورهای خارجی می‌باشد.

«بهرام کیان» سرپرست رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در گرجستان در حاشیه مراسم افتتاحیه این کنفرانس اعلام کرد که در این همایش 3 تن از کارشناسان مرمت آثار تاریخی کشورمان حضور دارند و مقالات خود را با موضوعاتی همچون عوامل علمی حفاظت و مرمت بنای تاریخی برای ثبت در میراث جهانی، آسیب‌های بیولوژیکی توسط میکروارگانیسم‌ها به نسخ خطی و آسیب‌شناسی و مرمت پارچه‌های ابریشم، ارائه خواهند کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها