امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53355
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن پست» اعلام کرد که نمونه‌های بدست آمده از گاز اعصاب و فلج کننده سارین که در شهر حلب سوریه استفاده شده، دقیقا مشابه نمونه‌هایی است که در تاریخ 21 آگوست در حومه دمشق مورد استفاده قرار گرفته است.

وی گفت: نتایج اصلی تحقیقات کارشناسان روسی نشان می‌دهد که هر دو نمونه از گاز سارین استفاده شده در شهر حلب و حومه دمشق از یک نوع هستند. من اطلاعات مربوط به این مسئله که نشان دهنده استفاده از این سلاح شیمیایی توسط مخالفان سوری است را در اختیار "جان کری" وزیر خارجه آمریکا قرار دادم.

لاوروف در پاسخ به این سئوال که آیا روسیه همچنان مسئولیت استفاده از این نوع سلاح شیمیایی را به گردن مخالفان سوری می‌اندازد، گفت: بله، ما معتقدیم که مدارک بسیار خوبی وجود دارد که این مسئله را ثابت می‌کند  و من در دیدار با جان کری، این اطلاعات را دراختیار وی قرار داده و این مسئله را تشریح کردم.

وزیر خارجه روسیه در عین حال تاکید کرد که اگر با دلایل و مدارک کافی ثابت شود که دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده است، در آن صورت مقامات مسکو در چارچوب شورای امنیت تصمیمات مقتضی در این رابطه اتخاذ خواهند کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها