امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53382
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، دولت سوسیالیست فرانسه در بودجه سال آینده خود، برای نخستین بار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، دولت سوسیالیست فرانسه در بودجه سال آینده خود، برای نخستین بار با اجرای برنامه‌های ریاضتی و توسل به کاهش هزینه‌های دولتی به مواجه با کسری بودجه خود رفته است.

بر اساس این طرح دولت پانزده میلیارد یورو از هزینه‌های خود را می‌کاهد، این هزینه‌ها عموما به بخش آموزش، بهداشت و درمان و خدمات دولتی مربوط می‌شود.

همچنین دولت بر آن است سال آینده از طریق افزایش مالیات، درآمد سه میلیارد یورویی برای خود ایجاد کند تا با کمک این برنامه‌های سختگیرانه کسری بودجه خود را به 3.6 درصد تولید ناخالص داخلی برساند.

«پیر موسکوویسی» وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه می‌گوید: «این بودجه‌ای است که تمام انرژی در آن به یک جهت متمرکز شده است و آن ساخت فرانسه رقابتی تر است. برای اشتغال‌زایی و تشویق به نوآوری که با کاهش هزینه‌های عمومی نیز همراه است.»

همزمان آمار حکایت از کاهش یک و نیم درصدی نرخ بیکاری در فرانسه در ماه اوت دارد. این نخستین بار در دو سال گذشته است که نرخ بیکاری در فرانسه روند نزولی را تجربه می‌کند. بدین ترتیب نرخ بیکاری در فرانسه در پایان سه ماهه دوم سال میلادی جاری به ده و نه دهم درصد رسید.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار