امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53383
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سمینار تقریب مذاهب با حضور علما و اندیشمندان ادیان و گروه‌های مختلف ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سمینار تقریب مذاهب با حضور علما و اندیشمندان ادیان و گروه‌های مختلف مذهبی در پاکستان برگزار شد.

تعداد زیادی از نمایندگان مذاهب مختلف از جمله هندو، مسیحی و مسلمان با شرکت در این سمینار 2 روزه به تبادل نظر درباره احترام متقابل و هماهنگی بیشتر بین مذاهب مختلف پرداختند.

اعضای شرکت‌کننده در این نشست تأکید کردند که احترام به سایر مذاهب و زندگی مسالمت‌آمیز با پیروان ادیان مختلف جزو آموزه های دینی همه ادیان می‌باشد.

در این سمینار، حمله چند روز پیش تروریست‌ها به کلیسای مسیحیان در شهر «پیشاور» پاکستان نیز به‌شدت محکوم شد.

سردار «محمد یوسف» وزیر امور مذهبی پاکستان که از حاضران در این سمینار بود حمله به کلیسای پیشاور را به شدت محکوم کرد.

علامه «سید افتخار حسین نقوی»، عضو «شورای ایدئو‌لوژی اسلامی پاکستان» نیز در این نشست با اشاره به اینکه یکی از صفات مهم حضرت محمد(ص) این بود که ایشان پیامبر رحمت و محبت بودند، تصریح کرد که کشتن یک انسان به معنای کشتن بشریت و همه انسان‌ها است.

یکشنبه این هفته، 2 عامل انتحاری با حمله به کلیسایی در شهر پیشاور موجب مرگ دست‌کم 80 تن و زخمی شدن بیش از 100 تن دیگر شدند.

پس از این حادثه، مقامات پاکستان و نیز  احزاب مختلف سیاسی و مذهبی این کشور در پیام‌های جداگانه‌ای این حمله تروریستی را محکوم و تصریح کردند که عاملان اینگونه حوادث پایبند به هیچ دین و مذهبی نیستند و هدف آنها تنها ایجاد شکاف‌های قومی و فرقه‌ای در منطقه و جهان است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها