امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53384
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف درباره روند صلح با طالبان گفت: جنگ با طالبان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف درباره روند صلح با طالبان گفت: جنگ با طالبان از 9 سال پیش تا کنون ادامه دارد و طالبان می‌توانند تا 9 سال دیگر این جنگ را ادامه بدهند بنابراین اگر دولت در مذاکره با طالبان جدی است باید با اعلام آتش‌بس به فکر بازگشایی دفتر سیاسی طالبان در پاکستان باشد.

عمران‌خان که برای عیادت از زخمی‌های حادثه حمله تروریستی به کلیسای مسیحیان در بیمارستان پیشاور حضور یافته بود افزود: جنگ راه حل مسائل نیست دولت باید با مطرح کردن پیشنهاد مذاکره و بازگشایی دفتر سیاسی به طالبان به این جنگ خانمان سوز پایان دهد.

عمران خان تصریح کرد: اگر دولت روند صلح با طالبان را پیگیری نکند مردم بی‌گناه بیشتری کشته می‌شوند.

وی افزود: مردم که از جنگ خسته شده‌اند به امید برقراری صلح به حزب تحریک انصاف رأی دادند بنابراین ما هم باید بستر لازم برای برقراری امنیت و صلح را برای مردم فراهم کنیم.

رهبر حزب تحریک انصاف خاطر نشان کرد: بیش از 30 تا 35 گروه طالبان در پاکستان فعال هستند و نمی‌توان تشخیص داد که کدام یک از این گروه‌ها در حملات تروریستی دست دارند.

عمران خان گفت: در 9 سال گذشته بیش از 50 هزار نفر از مردم پاکستان بر اثر عملیات‌های تروریستی کشته شده‌اند اگر عملیات نظامی راه حل مناسبی برای ریشه کن کردن تروریسم بود باید در این سال‌ها موفق به سرکوبی طالبان می‌شدیم.

وی افزود: اگر آمریکا می‌تواند با بازگشایی دفتر طالبان در قطر به دنبال مذاکره با این گروه باشد چرا ما نتوانیم با تعیین نمایندگان دولت و بازگشایی دفتر سیاسی طالبان پاکستان با این گروه مذاکره کنیم.

عمران خان تأکید کرد: آتش بس بین طالبان و دولت بسیار ضروری است زیرا نمی‌توان جنگ و تلاش برای صلح را همزمان با هم ادامه داد.

این در حالی است که شماری از علمای مذهبی پاکستان نیز از دولت و گروه شبه‌نظامی «تحریک طالبان پاکستان» خواستند تا با اعلام آتش‌بس و ورود به روند مذاکرات صلح، به خونریزی‌ها در این کشور پایان دهند.

چندی پیش، همه احزاب سیاسی پاکستان در نشستی درباره آغاز مذاکرات صلح با طالبان توافق کردند.

با این حال، پس از این توافق، طالبان پاکستان تصریح کردند که تنها در صورت خروج ارتش از همه مناطق قبایلی و نیز آزادی زندانیان طالبان حاضر به مذاکره هستند که این شروط با مخالفت مقامات پاکستانی مواجه شد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها