امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53385
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، امروز (4 مهرماه) در جلسه پارلمان قرقیزستان «کانی‌بیک عثمان‌علیف» نماینده فراکسیون «آرناموس» در خصوص ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، امروز (4 مهرماه) در جلسه پارلمان قرقیزستان «کانی‌بیک عثمان‌علیف» نماینده فراکسیون «آرناموس» در خصوص بحث آموزش مسائل جنسی در بین نوجوانان این کشور، ابراز نگرانی کرد.

به گفته وی، برخی از سازمان‌های غیردولتی مطالبی را در مورد آموزش مسائل جنسی در مدارس قرقیزستان توزیع کرده‌اند.

عثمان‌علیف گفت: در این رابطه برخی از جوانان فعال حزب «ارکین‌ال» به من مراجعه کرده‌اند و خواستار پیشگیری از این موارد شده‌اند.

این نماینده پارلمان قرقیزستان تصریح کرد که با وجود هشدارهای وزارت بهداشت در این زمینه، کتاب‌هایی در بین مدارس توزیع می‌شود که در آنها ازدواج همجنس‌بازان تبلیغ شده است.

وی افزود: علیرغم واکنش منفی اداره مفتیات قرقیزستان در این زمینه، اما همچنان این مطالب در بین مدارس قرقیزستان توزیع می‌شود و آنگونه که به من اطلاع داده‌اند، سازمان غیردولتی «اتحاد» به انتشار و توزیع این مطالب مبادرت می‌ورزد.

عثمان‌علیف در پایان تصریح کرد که من می‌خواهم این مسئله را در کمیسیون مطرح کنم چراکه این سازمان‌ها از دستورات حکومت ما پیروی نمی‌کنند و حال آنکه قرقیزها در مورد تشکیل خانواده سنت‌های خاص خود را دارند.

در این رابطه «تورسان‌بای باکراولو» نماینده دیگر پارلمان قرقیزستان از فراکسیون «آرناموس» نیز تأکید کرد که مطالب غیراخلاقی این کتابها در مقایسه با مطالب پخش شده از سوی «حزب‌التحریر» به مراتب مخرب‌تر بوده چراکه در این مطالب موارد غیراخلاقی جنسی حتی به شکل گروهی به صورت کامل برای نونهالان تشریح شده است.

این مسئله در حالی است که بتازگی «ماولیان عسکربیک‌اف» رئیس حزب «ارکین‌ال» و برخی احزاب و سازمان‌های اجتماعی قرقیزستان خشم خود را در خصوص توزیع بروشورها و جزوات مربوط به آموزش مسائل جنسی از سوی سازمان‌های غیردولتی غربی در بین دانش‌آموزان 500 مدرسه در این کشور، ابراز داشتند. انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار