امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53388
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، خضر ابراهیمی صبح امروز در جمع فعالان بخش کشاورزی خانه کشاورز گیلان با اشاره به اهمیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، خضر ابراهیمی صبح امروز در جمع فعالان بخش کشاورزی خانه کشاورز گیلان با اشاره به اهمیت آب در کشور و تمهیدات اندیشیده شده برای حفظ این مایع ارزشمند، اظهار کرد: بحران آب در 10 تا 15 سال آینده موضوع اصلی جنگ می‌شود.

وی، با بیان اینکه عملکرد آب روی محصولات کشاورزی حتی در استان سرسبز گیلان ظاهر می‌شود، گفت: آب شیرین گیلان نباید حتی قطره‌ای به دریای خزر بریزد.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران، با تصریح بر اینکه مسئله آب سفیدرود نیاز به رسیدگی دارد، تصریح کرد: سفیدرود از رودخانه‌های شاهرود و قزل‌ا‌وزن تغذیه می‌شود و بدیهی است که این رودخانه‌ها از سرچشمه تا دریاچه سد سفیدرود استان‌های مختلفی مانند آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و همدان را طی می‌کنند.

وی، افزایش برداشت استان‌های مسیر از آب رودخانه سفیدرود را موجب کاهش سالانه حق‌السهم آب گیلان دانست.

به گفته ابراهیمی، در دهه اخیر تعداد زیادی سد در مسیر رودخانه‌ سفیدرود در حریم استان‌های مختلف مذکور احداث شده و آبگیری این سدها میزان ورودی آب ورودی به گیلان را کاهش داده است.

وی قدرتمند کردن خانه کشاورز را از برنامه‌های این خانه برشمرد و یادآور شد: تمام هدف ما تقویت خانه کشاورز و به جایگاه رساندن مظلومیت کشاورزی است.

این مسئول، با بیان اینکه خانه کشاورز برنامه‌های دولت را تبیین می‌کند، خاطرنشان کرد: در دولت جدید به تعامل بیشتر بین بخش دولتی و خصوصی می‌اندیشیم.

وی، خاطرنشان کرد: اگر بخشی از سرمایه‌گذاری صنعت در کشاورزی لحاظ می‌شد امروز جایگاه بهتری پیدا می‌کردیم.

ابراهیمی، بالا بودن نرخ برنج را فاجعه خواند و یادآور شد: اکنون برنج هر کیلو 7 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد و این قیمت خوشحال کننده نیست.

وی، با بیان اینکه باید قیمت تمام شده برنج کاهش یابد، متذکر شد: کشت برنج در 4 هزار متر پاسخگو نیست.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران تسطیح اراضی در گیلان را بسیار ضعیف خواند و یادآور شد: در کشوری مانند آمریکا مزارع برنج با هواپیما کشت می‌شود.

وی توجه به این خانه را مورد تأکید مسئولان مربوطه قرار داد و خاطرنشان کرد: این خانه یک ریال سرمایه ندارد و بها ندان به خانه کشاورز موجب تضعیف آن می‌شود.
انتهای پیام/2300/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها