امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53404
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره روز چهارشنبه لایحه‌ای را برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره روز چهارشنبه لایحه‌ای را برای پایان دادن به برنامه گسترده جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از میلیون‌ها تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی معرفی کردند.

این طرح که توسط سناتورهای دموکرات به نام‌های «ران وایدن»، «مارک اودال» و «ریچارد بلومنتال» و «رند پائول»، سناتور جمهوری‌خواه معرفی شده بود، یکی از چندین تلاش‌های صورت گرفته در کنگره برای محدود کردن برنامه‌های جاسوسی آمریکا است.

کمیته اطلاعات سنا قرار است امروز، پنجشنبه، جلسه استماع علنی برگزار کند و در آن رهبران این پنل درباره اصلاحات برنامه جاسوسی به گفت‌وگو و بحث می‌نشینند و کمیته قضایی سنا نیز به این مسئله می‌پردازد و چندین نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا لوایحی را درباره برنامه جاسوسی آمریکا معرفی کرده‌اند.

افشاگری‌های صورت گرفته در یکصد روز گذشته درباره برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا منجر به بروز خشم افکار عمومی آمریکا و حتی کشورهای دیگر شود.

«ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در بهار سال جاری میلادی در «هنگ‌کنگ» و در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا تحت عنوان «پریسم» پرده برداشت که این برنامه به نهادهای امنیتی آمریکا اجازه جاسوسی از میلیون‌ها تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و کشورهای دیگر را می‌داد.

لایحه‌ای که روز چهارشنبه معرفی شد ترکیبی از چندین اصلاحیه برنامه جاسوسی آمریکا است که نمایندگان کنگره هرکدام پیشتر به صورت جداگانه معرفی کرده بودند.

بر اساس این گزارش، این لایحه، جمع‌آوری گسترده سابقه و پیشینه مردم آمریکا را ممنوع می‌کند، وضعیت «حمایت قانونی» برای ارائه به مردم در دیوان محرمانه جاسوسی اطلاعات خارجی که بر برنامه‌های استراق سمع نظارت دارد، ایجاد می‌کند و به آندسته از آمریکایی‌هایی که مورد آسیب برنامه استراق سمع قرار گرفته اجازه می‌دهد تا در دیوان‌های آمریکا تقاضای جبران خسارات کنند و به شرکت‌های فناوری همچون گوگل و یاهو و فیس بوک و ... اجازه می‌دهد تا اطلاعات بیشتری درباره همکاری با جاسوسی دولت آمریکا فاش کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها