امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53406
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 83
«ماهر شحود کرم»، دبیرکل حزب سوری «همبستگی عربی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد: اکنون همگان ...

«ماهر شحود کرم»، دبیرکل حزب سوری «همبستگی عربی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد: اکنون همگان یقین پیدا کرده‌اند که ادامه خشونت نتیجه‌ای جز کشتار، ویرانی، آوارگی و کاستن از سطح اقتصاد و تاثیرگذاری سوریه نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه راه حل پیشنهادی ایران درباره مسئله سوریه، در راستای ادامه تلاش‌های این کشور، با هدف ایجاد گفت‌و‌گو و تفاهم میان تمامی گروه‌ها و پایان دادن به خشونت در سوریه است، تاکید کرد: این راه‌حل نیازمند توضیحاتی درباره شیوه ضمانت عملی اجرای آتش‌بس و استمرار آن، همچنین عامل اجرایی و ضمانت‌کننده بسته شدن مرزهاست.

دبیرکل حزب همبستگی عربی درباره عدم تحقق آشتی ملی گفت: ملت سوریه در صلح و آشتی به سر می‌برد، اما این گروه‌های مسلح غیرقانونی هستند که ویرانی و ترس را برای مردم به ارمغان می‌آورند و با مذاکره و گفت‌و‌گو بیگانه‌اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره چرایی نقش کمرنگ حزب در مقایسه با دیگر احزاب تازه تاسیس، با عدم تایید اینگونه ادعاها گفت: حزب ما تعداد زیادی داوطلب مسلح مدنی در مناطق مختلف کشور دارد؛ برای مثال تنها در شهر دیرالزور 50 داوطلب وابسته به حزب ما حضور دارند و این حزب در تمامی گردهمایی‌های برگزار شده، شرکت کرده است.

ماهر شحود کرم یادآور شد: پس از آشکار شدن توطئه آمریکا، غرب و اسرائیل علیه سوریه، چهره واقعی دشمن و نیات پلید او برای ما روشن شده است.

او افزود: ما نسبت به وطن، تمامیت ارضی آن، تاریخ پرافتخار و ملت متمدن سوریه تکیه می‌کنیم و در این زمینه از تمامی هموطنان می‌خواهیم که از کشور خارج نشوند، زیرا تنها حضور ما در کشور، نوعی مقاومت به شمار می‌آید.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها