امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53411
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 88
«مصطفی اللباد»، رئیس مرکز پژوهش‌های سیاسی الشرق مصر، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: پس از ...

«مصطفی اللباد»، رئیس مرکز پژوهش‌های سیاسی الشرق مصر، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: پس از شکست تحریم‌های اقتصادی در تغییر مواضع ایران درباره پرونده هسته‌ای خود، آمریکا خواستار ورود به فاز جدیدی از روابط با ایران شد که این فاز شامل راه‌حل دیپلماتیک در خصوص این پرونده می‌شود.

لباد افزود: دولت اوباما، رئیس جمهور کنونی آمریکا، با عدم موفقیت در مسائلی چون مسأله هسته‌ای ایران، حمله نظامی به سوریه، مواضع نسبت به حوادث مصر، همچنین مسأله فلسطین و ناتوانی این دولت در ایجاد راه حلی برخاسته از جلسات گفت‌و‌گو، خود را در تنگناهای زیادی قرار داده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های سیاسی شرق ادامه داد: بدین سبب بود که آمریکا مجبور شد، سیاست جدیدی در خاورمیانه آغاز کند که این آغاز دوباره از ایران شروع و باعث شد که اوباما در سخنرانی خویش در سازمان ملل تاکید کند که آمریکا خواهان اجرای سیاستی جدید در منطقه به ویژه در تعامل با ایران است.

وی خاطر نشان کرد: این مسأله در سایه تمایل شدید آمریکا برای رسیدن به راه‌حلی دیپلماتیک و سیاسی با دولت حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران، رخ می‌دهد.

لباد تاکید کرد که روحانی و دولت او، خواهان دستیابی به راه‌حلی خواهند بود که پیش از هر چیز منافع ایران را تضمین کند، لذا این هدف باعث خواهد شد نزدیکی دیپلماتیک میان دو طرف، سریع نباشد و ضمانت منافع ایران و دیگر کشورها مدتی طول بکشد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها