امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53415
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هوشیار زیباری» وزیر خارجه عراق در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات» در حاشیه نشست مجمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هوشیار زیباری» وزیر خارجه عراق در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات» در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: کنفرانس ژنو2 در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر آینده برگزار خواهد شد. اسد در پست خود باقی می‌ماند و هیچ پیش‌شرطی مبنی بر کناره‌گیری او از قدرت پیش از آغاز روند سیاسی در این کشور وجود ندارد.

وی پیش‌بینی کرد که بحران سوریه چند سالی ادامه یابد زیرا تمامی راهبردهای منطقه‌ای عربی، ترکی و عراقی در حل این بحران ناکام مانده است و بحران مذکور از چارچوب منطقه‌ای خارج شده و در چارچوب بین‌المللی مطرح شده است.

زیباری درباره توافق روسیه و آمریکا مبنی بر تفکیک زرادخانه شیمیایی سوریه گفت که این اقدام به ایران و ضرورت پایبندی تمام کشورها به تعهداتشان اشاره دارد.

وی گفت: تغییر در موضع واشنگتن و انعطاف آن برای حل‌وفصل دیپلماتیک مسائل ایران بیانگر این امر است که طرف آمریکایی یا غربی می‌خواهد با تهران سازش کند.

وزیر خارجه عراق تاکید کرد: پرونده هسته‌ای ایران به اندازه بحران سوریه دارای اهمیت بین‌المللی است و تهران نیز مواضع جدیدی در قبال این مسئله طرح کرده که جدیت آن در مذاکرات را ثابت می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها