امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53426
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 55
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری در نشست مدیران ورزش‌ کشور با تأکید ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری در نشست مدیران ورزش‌ کشور با تأکید بر اینکه اخلاق و جوانمردی از صفات بارز پهلوانان و قهرمانان ورزشی است، گفت: فدراسیون‌ها باید تلاش کنند تا ورزش و ورزشکاران از مسائل حاشیه‌ای به‌دور باشند و فضایی امیدبخش در ورزش کشور حکم‌فرما باشد.
وی همچنین با بیان اینکه قهرمانان ورزشی سرمایه‌های با ارزشی برای کشور هستند، از مسئولین فدراسیون‌ها خواست در جهت تکریم و احترام دائمی قهرمانان کشور بکوشند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نقش بانوان ورزشکار خاطرنشان کرد: بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و در بحث ورزش نیز هرگاه بانوان ایران زمین به مدالی دست یافته‌اند، علاوه بر هویت ایرانی، هویت اسلامی را نیز در عرصه جهانی به نمایش گذاشتند.

جهانگیری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، از جوانان به عنوان موتور محرک و آینده‌سازان کشور یاد کرد و گفت: در هشت سال دفاع مقدس جوانان نقش اثرگذار و تعیین کننده‌ای در دفاع از آب و خاک کشور داشتند و لازم است در کنار توجه به ورزش به موضوع جوانان نیز به شکل جدی پرداخته شود.

وی با اشاره به فضای آزاد و انتقادپذیر ورزش کشور افزود: اینکه فضای ورزش نسبت به سایر حوزه‌ها، فضایی آزاد‌تر است و شاهد نقد مستقیم عملکرد مدیران ورزشی در رسانه‌ها و حتی صداوسیما هستیم، امری مثبت است و اگر این فضا در سیاست و سایر بخش‌ها نیز حاکم شود، قطعاً تصمیمات و عملکردهای غلط به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات پیش روی دولت یازدهم خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در مقطعی کار خود را آغاز کرد که دو مسأله اساسی پیش روی خود داشت و مردم نیز معتقد بودند برای عبور از این دو مشکل باید راهکار تازه‌ای پیدا شود.

جهانگیری افزود: یکی از این مشکلات، چالش‌های بین‌المللی، تحریم‌ها و فشار ناجوانمردانه علیه ملت ایران بود که منجر به بروز مشکلات اقتصادی در بخش‌های حساس کشور همچون نفت و بانک‌ها شده بود و دیگری مشکلات موجود در فضای داخلی و تنگناهای معیشتی مردم، مشکل بودجه، مسائل اقتصادی و کندی در توسعه و اجرای طرح‌های اساسی در کشور بود.

وی یکی از مهم‌ترین اقدامات روحانی در مدت کوتاهی که از عمر دولت یازدهم می‌گذرد را سخن گفتن با دنیا در فضایی تازه عنوان و تصریح کرد: آقای روحانی از موضعی با دنیا سخن گفت که ضمن حفظ ارزش‌های کشور و عزت و اقتدار ملت، درهای جدیدی را در فضای بین‌المللی گشود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به نیویورک و تغییر ایجاد شده در نگاه جامعه بین‌الملل نسبت به جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای اروپایی تا پیش از این معتقد بودند که روابط با ایران باید در سطح پایین‌تر از وزیر دنبال شود.
جهانگیری افزود: امروز اما می‌بینیم که مقامات عالیرتبه اروپایی که در نیویورک حضور یافته‌اند، از آقای روحانی درخواست ملاقات می‌کنند؛ آنها به این باور رسیده‌اند که با ملت ایران نمی‌توان با زبان زور و تهدید سخن گفت بلکه باید بر سر میز مذاکره و از طریق گفت‌وگو برای مشکلات راه حل پیدا کرد.
وی ابراز امیدواری ‌کرد گشایشی که از موضع اقتدار در فضای بین‌المللی در حال شکل گیری است، به فضای اقتصادی کشور نیز تسرّی یابد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سخنان برخی افراد که خواسته یا ناخواسته از سفر روحانی به نیویورک انتظارات و توقعات بیش از حدی را مطرح می‌کنند، گفت: این افراد با بزرگ‌نمایی طوری وانمود می‌کنند که گویا قرار است تحولات بزرگی رخ دهد و هدف‌شان این است که پس از سفر، به دلیل محقق نشدن خواسته‌های دور از انتظارشان، دستاوردهای سفر را در افکار عمومی زیرسؤال ببرند.
جهانگیری با اشاره به مشکلات و کسری‌های موجود در بودجه سال 92 تصریح‌ کرد: در این شرایط باید با راهکار‌ها و تدبیر چرخ اقتصاد کشور را به حرکت درآورده، تورم 40 درصدی را کاهش دهیم و گرانی موجود که مردم کشور را آزار می‌دهد به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: با اقدامات اندیشیده شده امیدواریم‌ که آثار تصمیم‌گیری‌های دولت در سال 93 نمایان شود و چرخه تولید و اشتغال راه بیفتد؛ اگر چه تلاش دولت این است که در 6 ماهه دوم سال جاری نیز از روند منفی شاخص‌های اقتصاد جلوگیری‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی رؤسای فدراسیون‌ها و مدیران ورزش کشور گفت: اطمینان داشته باشید مطالبات شما به‌طور ویژه در جلسه هیئت دولت بررسی می‌شود.
جهانگیری خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد مشکل اعتبار و بودجه ورزش را مورد بررسی قرار داده و توجه بیشتری در بودجه سال 93 نسبت به ورزش معطوف گردد.
در این نشست که سیدرضا صالحی‌امیری سرپرست وزارت ورزش و جوانان، رؤسای فدراسیون‌های ورزشی و شماری از مدیران کل ادارات ورزش استان‌ها نیز حضور داشتند، برخی مسائل و مشکلات پیش روی ورزش کشور مطرح شد.
شماری از رؤسای فدراسیون‌های ورزشی و همچنین برخی از بانوان نایب رئیس فدراسیون‌ها به بیان دغدغه‌ها و مشکلات موجود در بخش اعتبارات و بودجه‌های مربوط به ورزش کشور پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها