امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5344
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 201
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی اکبر صالحی» وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری «المنار» گفت: نخست، جمهوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی اکبر صالحی» وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری «المنار» گفت: نخست، جمهوری اسلامی ایران حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم می‌کند. اصلا رژیم صهیونیستی به تجاوزگری عادت کرده است و این رژیم بر حمله و ظلم استوار است و طی 60 سال گذشته چیزی به جز شر از این رژیم دیده نشده است. البته حمله امروز رژیم صهیونیستی با قربانیانی همراه بوده است و ما با خانواده این قربانیان ابراز همدردی می‌ کنیم.

وزیر امور خارجه ایران گفت که وی با «ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه تماس تلفنی داشتم و جنبش عدم تعهد نیز به زودی بیانیه‌ای در محکومیت این تجاوز صادر خواهد کرد و آقای «امیر عبداللهیان» معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه برای انجام رایزنی به جمهوری عربی سوریه سفر خواهد کرد.

علی اکبر صالحی در ادامه این مصاحبه گفت که حمله رژیم صهیونیستی به سوریه مکمل اقدامات مزدورانی است که مردم سوریه را می‌کشند و با آنها می‌جنگند.

وی ا فزود: این حمله هویت مزدوران سوریه را که مدعی حمایت از ملت سوریه هستند را نشان می‌دهد. مزدوران سوریه چگونه می‌توانند حملات اسرائیل را که در راستای کمک به آنها بوده را توجیه کنند.

وزیر امور خارجه ایران گفت: ایران از همان ابتدا اعلام کرد که سوریه یکی از مهمترین حلقه‌های مقاومت در منطقه به شمار می‌آید و حمله اسرائیل به سوریه باعث هوشیار شدن ملت‌ها می‌شود و مردم به چشمان خود دروغین بودن ادعای مزدوران را مشاهده می‌کنند.

وی اضافه کرد: البته ایران میان مخالفان سوریه که نماینده ملت بوده و تروریست‌هایی که خیر ملت سوریه را نمی‌خواهند تفاوت قائل است.
 
علی‌اکبر صالحی گفت: امیدوارم ملت‌ها و دولت‌های منطقه رویدادهایی را که در سوریه روی می‌دهد را درک کنند. ما برای ملت سوریه آرزوی خیر می‌کنیم و امیدواریم که سلامتی هر چه سریعتر برای مردم سوریه حاصل شود.
 
وزیر امور خارجه ایران گفت: من معتقدم که حمله رژیم صهیونیستی در نتیجه پیروزی‌های اخیر ارتش شجاع سوریه حاصل شد. رژیم صهیونیستی همواره تمام پیمان‌ها و توافقنامه‌های بین‌المللی را نقض می‌کند اما اگر کشور دیگری این اقدام را انجام دهد غوغایی در جامعه بین‌المللی روی می‌دهد. امروز شاهد تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی به یک کشور مستقل عضو سازمان ملل هستیم اما صدای هیچ کس در نمی‌آید و این معیارهای دوگانه را که در جامعه بین‌الملل حاکم است را نشان می‌دهد.
 
وی با تاکید بر اینکه "این حمله با چراغ سبز آمریکا و کشورهای غربی صورت می‌گیرد" گفت: هم اکنون حقایق در حال آشکار شدن است و امیدوارم که کشورهای منطقه با یکدیگر همکاری کرده و زمینه را برای ایجاد راه‌حل مسالمت‌آمیز برای موضوع سوریه فراهم کنند تا سوریه را از بحران کنونی که طی آن مردم بی‌گناه کشته می‌شوند خارج کند.
 
صالحی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره سفر خود به اردن گفت: ما روابط خوبی با اردن داریم و در این سفر درباره روابط دو جانبه صحبت خواهیم کرد و با توجه به حوادثی که در منطقه روی می‌دهد با آنها درباره این رویدادها صحبت خواهیم کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها