امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53470
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، اریک هولدر چهارشنبه اعلام کرد، آمریکا تایید نکرده که هیچ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، اریک هولدر چهارشنبه اعلام کرد، آمریکا تایید نکرده که هیچ فرد آمریکایی در حمله به مرکز خرید در نایروبی که به کشته شدن 70 نفر منجر شد، دست داشته است.

وی در دیدار با خبرنگاران در وزارت دادگستری آمریکا گفت: در این مرحله، هیچ مدرکی نداریم که آمریکایی‌ها در این حمله دست داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، آمینا محمد، وزیر خارجه کنیا دوشنبه در مصاحبه با پی‌بی‌اس اظهار داشت، دو یا سه آمریکایی در میان مهاجمانی بودند که به مرکز خرید نایروبی حمله کرده‌اند.

وی افزود: طبق اطلاعاتی که در دست داریم، آمریکایی‌ها مردان جوانی بین 18 و 19 ساله بوده‌اند. آمریکایی‌های دخیل در این حمله، اصلیت‌شان سومالیایی یا عرب بوده اما در آمریکا زندگی می‌کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، شورشیان الشباب مسئولیت این حمله را بر عهده گرفتند. این گروه به خاطر به استخدام در آوردن شهروندان آمریکایی و انگلیسی، مشهور هستند. ظاهرا گروه الشباب نیز سخنان وزیر خارجه کنیا را تایید و اعلام کرده، تروریست‌های آمریکایی نیز در میان افرادی بوده‌اند که به این مرکز خرید حمله کرده‌اند. 

طبق این گزارش، کنیا چهارشنبه اعلام کرد، اسرائیل در تحقیقات در این باره به این کشور یاری رسانده‌ است. به گفته، ژوزف لنکو، وزیر کشور کنیا، آمریکا و انگلیس نیز در انجام این تحقیقات به کشورش یاری رسانده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها