امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53473
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، تیراندازی افراد مسلح ناشناس در مرکز «آلماتی» بزرگترین شهر قزاقستان یک کشته و چند زخمی برجای گذاشته‌ ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، تیراندازی افراد مسلح ناشناس در مرکز «آلماتی» بزرگترین شهر قزاقستان یک کشته و چند زخمی برجای گذاشته‌ است.

«گازیتا کاز» پایگاه اینترنتی قزاقستان با انتشار مطلبی در این رابطه افزود: این تیراندازی تقریبا ساعت 9 صبح امروز (چهار مهرماه) در تقاطع خیابان‌های «ژلتوکسان» و «ساتپایف» در مرکز شهر به وقوع پیوسته است.

به گفته این منبع چند فرد مسلح ناشناس با حمله به 2 کارمند شرکت «ترول اکسپرس» که به فروش بلیط هواپیما و قطار مشغول بودند، حمله کرده و یک تن از آنان را به قتل و دومی را زخمی کردند.

بنابراین بیانیه، وزارت کشور قزاقستان همزمان با مورد اجرا قرار دادن تدابیری جهت بازداشت عاملان این جنایت برای بازرسی این حادثه پرونده تشکیل داده و به بررسی جزئیات آن پرداخته است.

به گفته این نهاد رسمی، احتمالا حمله به کارمندان شرکت نامبرده با هدف غارت مبالغ حاصل از فروش بلیط بوده است.

در این مطلب همچنین تصریح شده که در پی تیراندازی این افراد گروه‌های اعزامی پلیس منطقه را در محاصره کرده و به بازپرسی کارگران فروشگاه‌های اطراف و رانندگان تاکسی‌ها اقدام کرده‌اند.

در همین حال، وزارت کشور قزاقستان با انتشار بیانیه‌ای شمار قربانیان را یک نفر و تعداد زخمیان را نیز یک تن اعلام کرده‌ است.

اما به گفته شاهدان حادثه تعداد کشته و زخمی‌شدگان این حمله بیشتر از آن است که نهادهای رسمی اعلام کرده‌اند.

این در حالی است که این حمله پس از گذشت یک سال از حمله مسلحانه افراد ناشناس در حومه آلماتی به یک گروه در یک منطقه تفریحی در این شهر به وقوع پیوسته است.

آلماتی و آتیرائو 2 شهر قزاقستان چندین بار به دلیل فعالیت‌های گروه‌های افراطی و حمله آنان به ادارات دولتی در گذشته در سرخط خبرهای رسانه‌ها بوده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها