امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53475
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، آمریکا یک کارگاه آموزشی تحت عنوان «سامانه‏‌های معاصر اسکادا و سیستم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، آمریکا یک کارگاه آموزشی تحت عنوان «سامانه‏‌های معاصر اسکادا و سیستم ارتباطات صوتی» در عشق‏‌آباد برگزار کرد.

سفارت آمریکا در ترکمنستان با صدور یک بیانیه مطبوعاتی ضمن بیان مطلب فوق، تصریح کرد که کارگاه آموزشی مذکور در قالب طرح منطقه‏‌ای امنیتی، تأثیرگذاری و تجارت (RESET) وابسته به آژانس دولت آمریکا در امور توسعه بین‏‌المللی (یوساید) برای متخصصان و کارشناسان وزارت نیرو ترکمنستان برگزار شده‏ است.

این گزارش حاکی از آن است که در این سمینار آموزش اطلاعات مهم در ارتباط با احتمال به کارگیری سامانه اسکادا در صنعت انرژی برق و نیز ارتقا کیفیت کار، نظارت بر مصرف داخلی و نیز صادرات برق توسط کارشناسان بین‏‌المللی اعزامی به ترکمنستان مطرح و ابعاد مختلف استفاده از سامانه مذکور در ترکمنستان مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

اسکادا (SCADA) چیست؟

به زبان ساده می‌توان گفت که اسکادا در واقع هوشمندسازی یک مجموعه در سطح صنعتی است.

اسکادا در زبان انگلیسی، مخفف (Supervisory Control And Data Acquisition) به معنای سامانه‌های کنترل سرپرستی و گردآوری اطلاعات است و به سیستم‌های کنترل و اندازه‌گیری در مقیاس بزرگ و صنعتی، اطلاق می‌شود.

سیستم‌های SCADA برای مونیتور کردن یا کنترل پروسه‌های شیمیایی، حمل‌ونقل، سیستم‌های آبرسانی شهری، کنترل تولید و توزیع انرژی الکتریکی و در خطوط نفت و گاز و سایر فرایندهای گسترده (توزیع یافته) استفاده می‌شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار