امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53495
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سید مهدی هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سال تا کنون حدود 10 درصد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سید مهدی هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سال تا کنون حدود 10 درصد از بودجه عمرانی کشور محقق نشده است.

وی با اشاره به ریزش سالانه 300 ساختمان در کشور افزود: ریزش ساختمان‌ها در کشور سیر نزولی دارد و با برنامه‌ریزی انجام شده و تاکید بر اجرای مقررات ملی ساختمان این سیر نزولی می‌تواند ادامه یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در کلان‌شهرها به دلیل عدم رعایت مقررات ملی ساختمان بیشتر شاهد ریزش ساختمان‌ها هستیم و باید در راستای حل این مشکل قوانین را به سمتی ببریم که برخورد با متخلفان ساختمانی با جدیت دنبال شود.

هاشمی ادامه داد: در سال گذشته 380 مورد تخلف به شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ارائه شد که مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تنها 30 درصد از بودجه عمرانی محقق شد؛ افزود: بودجه عمرانی سال جاری خوب است اما به دلیل تغییر دولت کارها روی ریل نیفتاده که امیدواریم به زودی این اتفاق محقق شود.

وی همچنین افزود: اتفاقات بازار ارز تاثیر بدی بر بازار مسکن داشته است و در حال حاضر قیمت‌ها در این حوزه غیر واقعی است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد: درگذشته افرادی بدون داشتن صلاحیت از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اقدام به فعالیت‌های نظارتی در حوزه ساخت و ساز می‌کردند که با تدوین برنامه‌های ویژه درخصوص این امر، جلوی این‌گونه فعالیت‌ها گرفته شده است.
انتهای پیام/2202/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها