امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۹:۴۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 535
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 402
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از شبکه «سی ان ان»، به دنبال کاهش شدید بودجه دفاعی، نیروی هوایی آمریکا حدود یک سوم از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از شبکه «سی ان ان»، به دنبال کاهش شدید بودجه دفاعی، نیروی هوایی آمریکا حدود یک سوم از جت‌های جنگنده خود را از دور خارج کرد.

طبق بیانیه‌ ژنرال «مایک هاستج» فرمانده نیروی هوایی نظامی آمریکا، اقدامات ریاضتی دولت آمریکا که از ماه مارس اجرایی شده است، منجر به کاهش شدید بودجه دفاعی آمریکا شده است و به همین دلیل دهها نفر از کارکنان این بخش در آمریکا، اروپا و اقیانوسیه مجبور به استعفا می‌شوند.

بر اساس این گزارش، این برنامه شامل جت‌هایی می‌شود که به جنگنده، بمب‌افکن، هشدارهای هوابرد و دیگر جوخه‌ها می‌شود.

این کاهش بودجه بخشی از تدابیر دولت آمریکا برای کم کردن کسری بودجه خود است که از اول ماه مارس آغاز شده است و در مجموع 85 میلیارد دلار از بودجه برنامه‌های نظامی و داخلی سال جاری کم شده است.

کاهش بودجه در پی عدم موافقت دموکرات ها و جمهوری خواهان بر سر برنامه ای جامع برای کم کردن هزینه های دولت روی داد.

بر اساس این گزارش، این کاهش بودجه به کم شدن 45 هزار ساعت پرواز آموزشی منجر شده است.

یکی از سخنگویان نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده است که از این پس تمرکز بیشتر بر آموزش‌های زمینی و مهارت های اولیه خواهد بود. که البته جنگنده‌هایی که قرار است به افغانستان فرستاده شوند و یا به آفریقای شمالی بروند استثنا خواهند بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها