امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53507
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در اظهارات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در اظهارات نادری درباره مذاکرات سازش میان اسرائیل و فلسطین اعلام کرد که فلسطینیان و اسرائیلی‌ها توافق کرده‌اند تا مذاکرات بیشتری صورت دهند و نقش آمریکا را افزایش دهند.

کری در سخنرانی خود برای خیرین حامی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که دو طرف اسرائیل و فلسطین به مدت هفت مرتبه از زمانیکه گفت‌وگوها در 29 ژوئیه سال جاری آغاز شد، با یکدیگر دیدار کردند که البته «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل و «محمود عباس» با یکدیگر دیدار نکرده‌اند.

وزیر خارجه‌ آمریکا ادامه داد: من هفته گذشته وقتی با عباس و نتانیاهو دیدار کردم، توافق کردیم که این گفت‌وگوها را افزایش ببخشیم و توافق کردیم که مشارکت آمریکا به نوعی برای تلاش در تسهیل مذاکرات صلح افزایش یابد.

کری دو مسیر برای این گفت‌وگوها توصیف کرد: یکی بین مذاکره کنندگان اسرائیلی و فلسطین، «زیپی لیونی» و «اسحاق مولو» از اسرائیل و «صائب عریقات» و «محمد اشتیه» از طرف فلسطین و مسیر دیگر بین عباس، نتانیاهو، کری و باراک اوباما می‌باشد.

وی در خصوص مسیر دوم که شامل عباس و نتانیاهو و اوباما و خودش می‌شد، گفت: از آنجایی که ما به درستی فکر می‌کنیم و از آنجایی که باید این فرایند را پیش ببریم، ما بین یکدیگر مشورت‌هایی صورت می‌دهیم و به پیشبرد این فرایند کمک می‌کنیم.

عباس در دیدار روز سه‌شنبه با اوباما اعلام کرد که فلسطین تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرد تا تضمین حاصل کند که گفت‌وگوهای سازش به موفقیت می‌رسد.

اوباما قصد دارد هفته آینده در واشنگتن با نتانیاهو در خصوص مذاکرات سازش میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان دیدار و گفت‌وگو کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار