امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 53508
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که آمریکا از قصد خود برای ارسال محموله‌های بزرگ سلاح برای مخالفان در سوریه صرف‌نظر نکرده است.

ریابکوف امروز، پنج شنبه در مصاحبه با شبکه رادیویی «صدای روسیه» گفت: ضروری است تا ما در راستای طرح لاوروف و کری (در خصوص نابودی تسلیحات شیمیایی) حرکت کنیم. شرکای آمریکایی ما استدلالات ما را شنیدند، ولی متاسفانه همچنان به اصرار خویش برای حمایت از نیروهای غیردولتی در سوریه و ارسال محموله‌های بزرگ تجهیزات نظامی برای آنها ادامه می‌دهند. این در حالی است که تحقق این طرح تنها منجر به ادامه بی‌ثباتی بیشتر اوضاع در سوریه خواهد شد.

معاون وزیر خارجه روسیه افزود: اکنون نخستین قدم برداشته شده است و اگر ما واقعا قصد داریم که از ادامه تهدیدات جلوگیری کنیم، اکنون امکان مضاعفی برای حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشه در سوریه پیدا شده است. و ابتدای این کار در «توافقات ژنو» در نظر گرفته شده و اکنون ما باید در راستای این طرح حرکت کنیم.

ریابکوف در عین حال تاکید کرد: هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که شرکای آمریکایی ما فردا به سناریوی نظامی باز نگردند. ما تنها بطور موقت خطر استفاده از توان نظامی در سوریه را به تعویق انداخته‌ایم. ولی در حال کار به روی این مسئله هستیم که مانع بصورت دائم باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها