امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5352
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 205
به گزارش خبرگزاری فارس، «جان مک کین» سناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت «آریزونا» امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری «فاکس نیوز» مدعی شد که حملات ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «جان مک کین» سناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت «آریزونا» امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری «فاکس نیوز» مدعی شد که حملات اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه منجر می شود دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور برای کمک به شورشیان سوری تحت فشار بیشتری قرار بگیرد.

بر اساس این خبر، مک کین در مصاحبه خود اینطور ادعا کرد که: یکی از مسائلی که من نگران آن هستم، تشدید تدریجی شرایط است. ما به یک اقدامی نیاز داریم که قواعد بازی را تغییر دهد و آن اقدام این است که هیچ نظامی آمریکایی به سوریه وارد نشود اما یک منطقه امن ایجاد و از آن محافظت شود و تسلیحات افراد مناسب در سوریه که درگیر جنگ برای چیزهایی هستند که صراحتا ما نیز به آنها اعتقاد داریم، تامین شود.

چنین اظهارات ضد سوری از سوی مک کین در شرایطی مطرح شده است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی ساعات آغازین امروز یکشنبه به دمشق پایتخت سوریه حمله هوایی کردند و مدعی شدند که هدف از این حمله جلوگیری از رسیدن موشک های ساخت ایران به دست حزب الله بوده است.

بر اساس این خبر، چنین حمله ای از سوی اسرائیل نشان دهنده دخالت فزاینده رژیم صهیونیستی در سوریه است آن هم در شرایطی که دولت آمریکا بررسی گزینه های خود در قبال بحران سوریه را در دست دارد.

بر اساس اخبار منتشر شده، کاخ سفید در حال بررسی تامین سلاح برای مخالفان سوریه است و مک کین به عنوان یکی از حامیان سرسخت چنین طرحی اینطور مدعی شده است که با توجه به نگرانی هایی که پیرامون قدرت دفاع هوایی سوریه وجود دارد، به نظر می رسد که اسرائیلی ها قادرند به راحتی در سامانه دفاع هوایی سوریه نفوذ کنند.

در ادامه این خبر به اظهارات «پیتر کینگ» سناتور جمهوریخواه نیویورک اشاره شده که امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی ان ان» رویکرد جنگ طلبانه کمرنگ تری در مقایسه با مک کین گرفت و با اشاره به وجود نگرانی های حقیقی درباره تلاش برای کمک به مخالفان سوری، اعلام کرد که نگران است که تسلیحات آمریکا نهایتا به دست افراد نامناسبی بیفتد که در میان شورشیان سوری حضور دارند.

کینگ در این باره گفت: متاسفانه عناصر القاعده تا حد زیادی روی جنبش های شورشیان سوری نظارت دارند و نگرانی من این است که با تجهیز تسلیحاتی مخالفان سوریه، ما القاعده را قوی کنیم.

این سناتور جمهوریخواه همچنین گفت: اگر قصد ما تجهیز سلاح مخالفان سوری است، باید مطمئن شویم که این تسلیحات به دست حامیان القاعده در سوریه نخواهد رسید.

* اشاره ضمنی مک کین به پوچی ژست اوباما در تعیین خط قرمز برای سوریه

علاوه بر این، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» نیز در پوشش اظهارات مک کین نوشت که این سناتور جمهوریخواه اعلام کرده است که خط قرمز تعیین شده از سوی رئیس جمهوری آمریکا برای سوریه به وسیله جوهری نوشته شده که در حال محو شدن است.

مک کین گفت که خط قرمزی که اوباما برای سوریه تعیین کرده، از نگاه بیشتر افراد نقض شده است.

این سناتور جمهوریخواه در ادامه مدعی شد که ظاهرا سوری ها و ایرانی ها خط قرمز در قبال اسرائیلی ها را رد کرده اند و این بدین معناست که تسلیحاتی با ماهیت پیشرفته و احتمالا موشک از ایران به سوریه فرستاده شده که هدف از آن نیز انتقال این تسلیحات به حزب الله بوده است.

بر اساس نوشته این روزنامه آمریکایی، مک کین با اشاره به اینکه قصد اسرائیل احتمالا اعمال فشار بیشتر بر دولت آمریکا جهت اقدام در قبال سوریه است، درباره اعزام زمینی نظامیان آمریکایی به سوریه هشدار داده و صرفا روی تجهیز تسلیحاتی مخالفان و ایجاد منطقه امن در سوریه تاکید کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها