امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5353
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «خوزه مانوئل باروسو» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به روزنامه آلمانی «ولت» درباره بحران اقتصادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «خوزه مانوئل باروسو» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به روزنامه آلمانی «ولت» درباره بحران اقتصادی در منطقه یورو  گفت که بحران آزمونی از استرس برای اروپا بود.

باروسو گفت: «ما همه باید نقش رهبری سیاسی را در اروپا ایفا کنیم. نه اینکه فردی خاص این کار را انجام دهد. هر دولتمرد اروپایی باید به شهروندان خود اعلام کند که چه خطراتی وجود دارد.»

باروسو در بخش دیگری از این گفت‌وگو وضعیت بیکاری در اتحادیه اروپا را بد ارزیابی کرده و اظهار داشت که بیکاری به شکل چشمگیری رو به افزایش است و در برخی کشورها بسیار بالا رفته است بخصوص در بین نسل جوان.

وی همچنین ترکیبی از سیاستهای رشد و سیاستهای ریاضتی را در غلبه بر بحران درست ارزیابی کرده و اظهار داشت که باید چنین سیاستی را در پیش گرفت.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین گفت: « ما باید اقدامات بیشتری را علیه بیکاری جوانان انجام دهیم. من هیچ شکی ندارم که راه حل مسائل از راه اقدامات کوتاه مدت به دست نمی آید. رشد اقتصادی درست از راه اصلاحاتی ایجاد می شود که کشورهای اروپایی را شایسته تر برای رقابت کند.»

وی همچنین تصمیمات نادرست در سطح ملی و نبود نظارت بر بانکها را از عوامل بحران‌زا ارزیابی کرده و گفت: «در اصل اتحادیه اروپا یک قربانی بحران است و ما بخشی از مسئله نبوده بلکه قسمتی از راه حل هستیم.»

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها